Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Černochová opouští poslanecké výbory. Kvůli Červíčkovi, se kterým žije

Česko

  12:13aktualizováno  12:26
PRAHA - Poslankyně ODS Jana Černochová odchází z výboru pro bezpečnost a z podvýboru pro reformu Policie ČR . Rozhodla se tak den poté, co její partner Martin Červíček nahradil v křesle policejního prezidenta Petra Lessyho.

Jana Černochová na sněmu pražské ODS. foto: Roman VondroušČTK

Rozhodnutí již sdělila šéfce sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) a předsedovi výboru pro bezpečnost Radku Johnovi (VV). "Dnes jsem rezignovala z pozice členky výboru pro bezpečnost a z pozice předsedkyně a členky podvýboru pro reformu Policie ČR. V jiných výborech či komisích PS majících souvislost s bezpecností nejsem," napsala Černochová LN. 

ČTĚTE TAKÉ:

Vztah Červíčka a Černochové vadí hlavně opozičním Věcem veřejným, ministr vnitra Jan Kubice v něm naopak problém nevidí. "Ani pan Červíček ani jeho partnerka nezpůsobili nic, co by odporovalo slušnému chování," uvedl.

Dosavadní náměstek policejního prezidenta Červíček nahradil Lessyho po tom, co ho v pondělí bleskově Kubice odvolal. Podle ministra se mimo jiné zasloužil o to, že se v poslední době začalo vyšetřovat mnoho dříve stagnujících korupčních kauz.

Jméno nového policejního prezidenta je spojováno s exministrem vnitra Ivanem Langerem, který tehdy regionálního policistu vytáhl do vysokých pater policie. Červíček šéfoval dopravní a pražské policii, na prezidiu pracoval jako Lessyho náměstek.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč