Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Černý den na českých dálnicích. Kvůli smrtelným nehodám stojí D2 a D5

Česko

  9:50
BRNO - Tři smrtelné dopravní nehody v úterý zablokovaly provoz na dálnicích D5 a D2. Zemřely při nich tři lidé. První nehoda se stala na dálnici D2 ve sjezdu k obchodnímu centru Olympia. O pět kilometrů dál se o necelé tři hodiny stala druhá smrtelná nehoda. Plzeňská dálnice D5 stojí kvůli nehodě kamionu s dodávkou.
Kolona aut, ilustrační foto

Kolona aut, ilustrační foto foto: Tomáš Trnka

Dálnici D5 poblíž Berouna uzavřela nehoda kamionu a dodávky, řidič kamionu zemřel, řekl to mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Podle odhadů potrvá uzavírka nejméně do 14:00. Podle dosavadních informací na místě nejsou další zranění. Nehoda se stala před 11:00 na 23. kilometru ve směru na Plzeň. „Zemřel řidič, cizinec, ročník 1960,“ uvedl mluvčí. Řidiči mohou sjíždět na sjezdu na 22. kilometru, objet úsek přes Zdice a najet na 28. kilometru. Na místě také unikla nafta, s její likvidací pomáhají hasiči, informoval o tom mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Dvě nehody zablokovaly D2

Na 9. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno se srazila dvě nákladní auta, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Jeden řidič zemřel, dálnice je v dotčeném směru neprůjezdná. Policie odklání dopravu na 11. sjezdu přes Blučinu. Nehoda se stala asi o pět kilometrů od místa, kde ráno po srážce s kamionem zemřel řidič osobního vozidla.

Nákladní auta se srazila kolem 11:00. „Jedno vozidlo zezadu narazilo do druhého. Mrtvého řidiče vyprošťujeme a kvůli tomu stojí dálnice,“ uvedl Mikoška. Dálnice bude uzavřená po dobu vyprošťovacích prací.

Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška policie odklání dopravu přes Blučinu stejně jako při nehodě, která se stala okolo deváté hodiny o pár kilometrů blíže k Brnu u sjezdu na Olympii.

Řidič nepřežil střet s kamionem

Řidič osobního auta zemřel dopoledne při srážce s kamionem na dálnici D2 u Brna u sjezdu k nákupnímu středisku Olympia. O nehodě informoval mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek. Dálnice byla směrem na Brno asi tři čtvrtě hodiny zcela neprůjezdná, po půl desáté se začalo jezdit jedním jízdním pruhem.

Nehoda se stala okolo deváté hodiny. „Řidič osobního auta zezadu narazil do kamionu. Zatím nevíme, co bylo příčinou, zda kamion stál nebo jel pomalu,“ uvedl Malášek.Dálnice ve směru z Břeclavi na Brno stála kolem 40 minut. „Odkláněli jsme dopravu na exitu číslo 11 přes Blučinu. Potom jsme obnovili provoz jedním jízdním pruhem. To bude trvat po celou dobu vyšetřování, odhadem další dvě hodiny zhruba do oběda,“ doplnil Malášek.Nehoda se stala těsně před Brnem u exitu číslo 3 k Olympii, která leží za výjezdem z jižní části Brna.

Smrtelná nehoda v Brně ve Vídeňské

V moravské metropoli ve Vídeňské ulici se srazila dvě osobní auta na výjezdu směr Mikulov.Jeden řidič na místě zemřel. Druhá řidička má podle policie těžké zranění.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...