Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 8 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Červíček: Martinec se choval nestandardně, čeká ho kázeňské řízení

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec (vlevo), který rezignuje k 15. květnu na svou funkci s policejním prezidentem Martinem Červíčkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec (vlevo), který rezignuje k 15. květnu na svou funkci s policejním prezidentem Martinem Červíčkem. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý šéf protikorupční policie Tomáš Martinec postupoval nestandardně, když vrchní žalobkyni Lence Bradáčové prozradil informace z trestního spisu, v němž figuruje její manžel. Čeká ho však pouze kázeňské řízení. Oznámil to policejní prezident Martin Červíček.

"Nejde o podezření ze spáchání trestného činu. Z tohoto důvodu jsem předal závěry šetření příslušnému funkcionáři s personální kázeňskou pravomocí k dalšímu kázeňskému řízení," uvedl policejní prezident.

Zároveň řekl, že se nepodařilo vyšetřit, kdo je zodpovědný za únik informací o vyšetřování manžela Bradáčové do médií. "Nepodařilo se zjistit konkrétní osobu. V té době o tom vědělo asi deset lidí nejen ze strany policie," řekl Červíček.

K TÉMATU:

Někdejší ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec se v polovině března sešel s Lenkou Bradáčovou, které oznámil, že o týden později bude zahájeno stíhání jejího manžela. Informace zároveň unikla do médií.

Žalobkyně následně nařkla protikorupční policii z toho, že se ji snaží zdiskreditovat. V rozhovoru pro Frekvenci 1 odmítla možnou podjatost v případu IT zakázek na ministerstvu práce a sociálních věcí, ve které je podle informací médií její manžel prověřován. 

Policejní prezident Martin Červíček zahájil na její podnět vnitřní šetření, s jehož závěry ve čtvrtek seznámil novináře. Už dříve prohlásil, že s Martincem u policie nadále počítá. Na tom se prý nic nemění.
"Kázeňské řízení je každoročně zahájeno s řadou policistů. To ještě neznaměná, že nemají předpoklady, aby nadále fungovali v policii," prohlásil policejní prezident.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...