Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Češi evakuovaní z Číny opustí karanténu. Z Bulovky je mají propustit v pondělí

Daniel Pekárek (druhý zleva) s dalšími třemi Čechy, dvěma Slováky a Ruskou na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Pekárek (druhý zleva) s dalšími třemi Čechy, dvěma Slováky a Ruskou na... | foto: Daniel PekárekLidovky.cz

Praha Pětici lidí, které Česká republika začátkem února evakuovala kvůli šíření nového koronaviru z Číny, opustí pražskou Nemocnici Na Bulovce v pondělí. Na informaci upozornila Česká televize. Čeští občané přiletěli do Evropy z epicentra nákazy Wu-chanu francouzským letadlem, testy na nemoc COVID-19 byly u nich negativní. V Česku bylo zatím kvůli podezření na nákazu testováno 75 lidí, u nikoho se nemoc neprokázala.

Dva studenti z Wu-chanu, dva další čeští občané a jeden rodinný příslušník dorazili do Prahy 3. února krátce po půlnoci. Z Číny je evakuovalo francouzské letadlo, kterým se přepravili do Bruselu. Tam je spolu se dvěma slovenskými občany, kteří z Prahy zamířili sanitkami do nemocnice v Banské Bystrici, vyzvedl český vládní speciál.

Po negativních testech na nemoc způsobenou novým koronavirem byli ve čtrnáctidenní karanténě. „Podle předběžných předpokladů budou pacienti propuštěni v pondělí 17. února. K tomuto datu budou sděleny další průvodní informace,“ sdělil v pátek mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) Zbyněk BoublíkBoublík.

Agentura AFP v pátek uvedla, že karanténu ve městě Carry-le-Rouet nedaleko Marseille opustili v pátek první Francouzi. S potvrzením o bezinfekčnosti bylo propuštěno 181 lidí.

Po celém světě se novým typem koronaviru nakazilo více než 60 000 lidí, naprostá většina v Číně. Na 1400 lidí nákaze podlehlo. Kromě Číny hlásí po jednom mrtvém také Filipíny a Japonsko.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.