NOVÉ MĚSTO N. M. Úspěšný pátek mají za sebou čeští reprezentanti, kteří bojují o medaile na mistrovství Evropy v Novém Městě. Nejdřív získal Michal Šlesingr bronz ve sprintu na 10 kilometrů. Po druhém místě ve středečním vytrvalostním závodě tak má další cenný kov. „Jedna střela mimo mě mrzí, ale s výsledkem jsem spokojen,“ uvedl Šlesingr, který přiznal po náročném programu posledních dnů velkou únavu. „Nohy už necítím. Mám sice stíhací závod před sobotou dobře rozjetý, ale teprve se o svém startu rozhodnu. Rád bych pomohl v neděli štafetě,“ uvedl dvojnásobný medailista z loňského mistrovství světa.
Odpoledne se postarala o velké překvapení Zuzana Tryznová, která skončila druhá se ztrátou pouhých 3,4 sekundy na zlato. „Dala jsem do posledního okruhu všechno, víc sil už jsem neměla. Ovšem i s druhým místem jsem maximálně spokojená,“ řekla Tryznová.
Výsledky: sprint - muži (10 km): 1. Gusev (Rus.) 26:33,3 (1 tr. okr.), 2. Eckhoff (Nor.) -0,6 (1), 3. ŠLESINGR -23,6 (1), 28. MORAVEC -2:06,7 (2), 42. VÍTEK -3:03,8 (6), 44. DOSTÁL -3:06,0 (4). Ženy (7,5 km): 1. Jakovlevová (Ukr.) 26:20,5 (1), 2. TRYZNOVÁ -3,4 (0), 3. Karasevičová (Ukr.) -13,7 (2), 33. ŠPÁCOVÁ -2:59,0 (3), 36. REZLEROVÁ -3:05,5 (5), 52. LÍKAŘOVÁ -4:37,3 (5).


















