Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká firma osvětluje fotbalové mistrovství

Česko

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ Výrobce osvětlovací techniky firma ROBE lighting z Valašského Meziříčí se podílí na největší fotbalové události roku – mistrovství světa v Jihoafrické republice. Jejich osvětlení si pořadatelé vybrali pro zahajovací megakoncert, který se konal v noci na dnešek. Na zakázce firma pracovala přibližně půl roku a je to pro ni zatím největší akce, na které se podílí, řekl včera marketingový manažer podniku Jiří Baroš.

Společnost ROBE lighting je jedním ze světově nejvýznamnějších výrobců světelné techniky pro zábavní průmysl a architekturu. Loni se například podílela na osvětlení Miss World, také v Jihoafrické republice, nebo koncertech skupiny Pussycat Dolls. V roce 2007 zařizovala osvětlení pro koncerty populárních Genesis, o rok dříve pro vystoupení zpěváka Robbieho Williamse.

„V Jižní Africe máme našeho distributora, který spolupracuje s organizátorem akce. Ten si od nás světla koupil,“ poznamenal Baroš.

Společnost ROBE poslala do Jihoafrické republiky asi stovku světel, dalších několik kusů již v Jižní Africe zůstalo po loňské Miss World. „Oficiálně se nemůžeme spojovat se značkou světového šampionátu v Jihoafrické republice, protože nejsme oficiálními sponzory. Ale je to největší událost letošního roku. Show budou sledovat miliony lidí po celém světě a lidé z oboru, kteří v tom pracují, vědí, že jsou tam naše světla,“ doplnil marketingový manažer.

Autor:

Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč
Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč

Chladné zimní počasí a děti dovádějící ve sněhu – to je doslova koktejl, který může způsobit nachlazení. Zapojte se proto do soutěže o bezdotykový...