9. dubna 2019 17:27, aktualizováno  20:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Česká policie zadržela muže, který je na Slovensku podezřelý z nájemné vraždy

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Čeští policisté zadrželi v pondělí jednapadesátiletého muže, který je na Slovensku vyšetřován pro podezření z účasti na nájemné vraždě. Na webu o tom v úterý informovala policejní mluvčí Lenka Sikorová. O předání muže, jenž byl zadržen na základě evropského zatýkacího rozkazu, rozhodne soud.

Policie muže zadržela na základě mezinárodní spolupráce národních jednotek cíleného pátrání České a Slovenské republiky, uvedla Sikorová. „Na Slovensku je muž vyšetřován Národní kriminální agenturou (NAKA) pro účast na nájemné vraždě v rámci organizovaného zločinu,“ doplnila. Zadržený byl již jednou na Slovensku za vraždu odsouzen, uvedla.

Podle televize Nova je zadrženým Peter Kinlovič, který byl na Slovensku odsouzen na 12 let vězení za podíl na 20 let staré vraždě bosse košického podsvětí Karola Kolárika. „Aktuálně je obviněný i z další vraždy spáchané ve spolupachatelství,“ řekla mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Baloghová.

Z videa, které policie zveřejnila na webu, vyplývá, že muž byl zadržen v jednom z domů v Rakovníku. „I díky momentu překvapení se muž nezmohl na odpor a při zákroku nedošlo ke zranění ani škodám,“ popsala mluvčí.

Muž je nyní v policejní cele, o jeho předání rozhodne soud. Podle zákona o mezinárodní justiční spolupráci v trestních věcech by měl rozhodnout do 60 dnů.

ČTK