Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

České Budějovice 1:0 Tescoma Zlín

Branka: 52. Benát. Rozhodčí: Bílek – Chytil, Košec. ŽK: Žižka, Homoláč – Trubila, Čelůstka, Zbožínek, Rýdel. Diváci: 2427. Poločas: 0:0.

Č. Budějovice: Kučera – Riegel, Horejš, Žižka, Leština – Benát, Homoláč, Hílek (48. Hudson), Šíma (89. Mezlík) – Stráský (76. Svátek), Sedláček.

Zlín: Baránek – Malcharek (78. Lukaštík), Kroča, Zbožínek, Čelůstka – Musil (58. Vyskočil), Rýdel, Dostálek, Trubila (58. Šmahaj) – Kroupa, Žůrek.

Už výsledky předchozích tří vzájemných duelů, v nichž padly pouhé dva góly, dávaly tušit, že příliš fotbalové krásy k vidění v Budějovicích nebude. Nakonec mohli být domácí proti Zlínu spokojení. Rozhodnutí přinesl v 51. minutě jejich rohový kop, po němž odražený míč uklidil k tyči Benát. Valaši marně reklamovali, že jejich gólmanovi clonil zřejmě v ofsajdu stojící Sedláček. Jejich pozice na chvostu tabulky je tak stále složitější.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Pavel Tobiáš (Č. Budějovice): „Dnes jsme nade vším preferovali výsledek. Hrálo se o první ligu a troufám si říct, že jsme ji uhájili.“ Ladislav Minář (Zlín): „Možná by utkání víc slušela remíza, ale nevím, co by pro nás řešila. Dokud bude teoretická šance, musíme o záchranu dál hrát.“