Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České Budějovice nemají malé cíle - chtějí titul

Česko

PRAHA Jihočeský tým se od svého návratu do extraligy v roce 2005 neustále zlepšuje. V minulé sezoně byly České Budějovice jen kousek od postupu do finále. V tomto ročníku už ale ani postup do finále ambiciózní tým neuspokojí.

„Nemá cenu dávat si malé cíle,“ hlásila největší letní posila Jihočechů útočník Radek Duda. „Chceme udělat úspěch. Tím by bylo finále, ale tam už je druhé místo zklamáním, takže bychom chtěli sáhnout na titul,“ dodal forvard.

Právě Duda a další útočník Ivan Huml, který přišel ze švédské Mory, mají týmu dopomoci k postupu do finále. „Duda i Huml jsou vynikající hráči, které jsme hodně chtěli,“ vysvětlil generální manažer Jaromír Látal. „Očekáváme, že zvýší důraz v útočném pásmu, který nám v minulé sezoně v koncovce play off chyběl,“ doplnil.

Jenže Duda je kontroverzní postava, která má v extralize nálepku problémového hráče. Je otázkou, jestli bude pro tým přínosem, nebo mu uškodí. „Nemyslím si, že je tak špatný hráč pro mužstvo, je to velký bojovník a hecíř,“ poznamenal bývalý hráč a hokejový expert Martin Hosták. „Dokáže pro vítězství udělat cokoliv, někdy to přežene, jeho excesy pak mužstvo poškodí, ale byl v zahraničí a věřím, že zmoudřel,“ řekl Hosták.

České Budějovice po čtyřech úspěšných sezonách opustil kouč Josef Jandač, jeho místo zaujal bývalý trenér Vítkovic a Zlína Ernest Bokroš.

„Rozhodně má na co navazovat. Josef Jandač tam udělal dobrou práci a tým je zkonsolidovaný. Udělali sice pár změn, ale to bych neviděl jako rozhodující. Tým ví, jak pracovat, ví, jak hrát, a má jistotu v brance. Určitě patří do pětky, která bude bojovat vpředu.

Autor:

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...

Mohlo by vás zajímat