Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž, který držel rukojmí v trafice na budějovickém náměstí, zemřel. Měl spáchat sebevraždu

Muž na budějovickém náměstí držel ženu jako rukojmí. (30. 6. 2021) foto: Petr Lundák, MF DNES

Muž, který na konci června držel v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí, je po smrti. MF DNES to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů a později i Vězeňská služba České republiky. Muž zemřel v budějovické vazební věznici.
  14:47aktualizováno  16:12

Muž vnikl do trafiky na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. 30. června. V jednom z obchodů několik desítek minut ženu jako rukojmí. Policii se ho podařilo zadržet a zásahová jednotka ženu osvobodila.

Zásah trval necelou hodinu. O den později policie dotyčného obvinila z trestného činu braní rukojmí.

„Je to recidivista s trestní minulostí. Co bylo motivem agresora, zatím není zřejmé,“ informovala 1. července policejní mluvčí Lenka Krausová.

MF DNES zjistila, že je muž po smrti, redakci to potvrdilo několik zdrojů a následně i Vězeňská služba České republiky. „30. července došlo k úmrtí vazebně stíhaného čtyřicetiletého muže ve Vazební věznici České Budějovice,“ sdělila mluvčí Markéta Prunerová.

Předběžně je podle ní vyloučeno cizí zavinění. Muž byl na cele sám, podle informací redakce měl spáchat sebevraždu. Věc prošetřují vnitřní policejní orgány vězeňské služby společně se státní policií.

Vyšetřování samotného přepadení podle policie neskončilo. „Stále pokračují úkony, které jsou součástí trestního řádu,“ informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. Informaci o smrti muže odmítl komentovat.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat