Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČESKÉ HVĚZDY

Česko

1. Jiří Novotný O svých kvalitách přesvědčoval i v NHL.

Sedmadvacetiletý útočník vyniká především v defenzivní činnosti, včera ale ukázal, že umí hrát i dopředu. Francii dal Novotný jeden gól, na další dva nahrál.

2. Jaromír Jágr Největší hvězda českého výběru snad nestárne. Jágr nahrál na tři góly a vůbec na něm nebylo vidět, že nedávno oslavil osmatřicáté narozeniny. První bod si připsal hned po 44 vteřinách, když si protáhl střídání a pak přihrál Hubáčkovi na úvodní trefu.

3. Petr Hubáček Po dvou gólech do sítě Běloruska v poslední přípravě se prosadil i v prvním zápase na MS. Jeho trefa odstartovala porážku Francie.

stranu u nás může v klidu skórovat přece každý útok.

Tak jsem moc rád, že se tomu našemu teď daří.

Dal tři branky. Čím to?

My hrajeme s Petrem Vampolou a Lukášem Kašparem už od začátku přípravného kempu a já jsem za to šťastný. Kluci jsou totiž enormně silní v pásmu, kdežto já si hledám prostor na střelu. Musím zaklepat, oba to jsou výborní parťáci.

Jste už více spokojeni s přesilovkami? Tým využil tři z osmi.

Ani ne, pořád to není ono. Na to, kolik jsme jich měli, je to trestuhodné. Ale šampionát teprve začal a já doufám, že je budeme proměňovat. Protože právě přesilové hry budou rozhodovat důležitá utkání.

Co tedy v nich děláte špatně?

Nechci o tom nějak mluvit. Ale myslím si, že na to, jaké máme hráče, by ty přesilovky měly být lepší. Prostě z nich musíme těžit.

DNES NA MS

Skupina B (Mannheim) 16.15 Švýcarsko - Itálie 20.15 Lotyšsko - Kanada (PP ČT 4) Skupina D (Kolín nad Rýnem) 16.15 USA - Dánsko (PP ČT 4) 20.15 Německo - Finsko

Autor: