4. března 2015 13:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Českou televizi hlídala kvůli výhrůžkám policie, jejich autora už dopadli

Česká televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize - ilustrační foto. | foto: ceskatelevize.cz

Policejní hlídky ve středu strážily budovy České televize v celé zemi, veřejnoprávnímu médiu totiž anonym vyhrožoval násilím. Hlídány byly všechny budovy ČT, autor totiž svou hrozbu nevztáhl na konkrétní místo. Podle posledních informací ho policie již dopadla. Výhrůžek měl prý na svém kontě víc.

Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil tiskový mluvčí Policie České republiky Jozef Bocán. „Od včerejšího dne realizuje na území České republiky bezpečnostní opatření vztahující se k objektům České televize, a to na základě přijatého oznámení týkajícího se anonymní výhrůžky násilím. Jelikož anonymní hrozba neobsahovala konkrétní určení místa, Policie ČR přijala adekvátní opatření napříč republikou,“ uvedl Bocán.

Podle nejnovějších informací však byl autor výhrůžek již dopaden. „Zadrželi jsme osobu, která je v tuto chvíli stíhána pro celou řadu výhrůžek různým osobám a institucím,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí krajského ředitelství pražské městské policie Tomáš Hulán. Bližší informace prý policie poskytne na páteční tiskové konferenci.

Podle informací serveru Lidovky.cz hlídkovali před budovami ČT policisté, byly zavedeny zvýšené kontroly automobilů, vjíždějících do areálů ČT, a uvažovalo se i o částečném omezení pohybu uvnitř budov.

Lidovky.cz