Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českem se prohnaly bouřky, D1 zablokoval sesuv

Česko

  7:18aktualizováno  10:25
PRAHA - Příval vody po večerní bouřce podemlel trať mezi Zručí nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, vlaky tam dočasně nahradily autobusy. Trať by měla být v pořádku kolem deváté hodiny ranní. Prudký déšť způsobil problémy i na dálnicí D1, na jejímž 61. kilometru ve směru na Brno se večer sesula půda.

Silná bouře překvapila chodce na Masarykově náměstí v centru Pardubic foto: ČTK

Bahno se už z větší části podařilo odklidit, na dálnici se ale stále jezdí pravým a odstavným pruhem. Provoz má být podle Ředitelství silnic a dálnic omezen zhruba do dnešního poledne.

ČTĚTE TAKÉ:

Bouřka doprovázená silným přívalovým deštěm již k večeru na několika místech zatopila sklepy. U obce Mladá Bříště na Pelhřimovsku se voda dostala na silnici, kde zablokovala několik vozidel. Silnice první třídy ve směru na Pelhřimov zůstala 1,5 hodiny neprůjezdná. Hasiči museli použít těžkou techniku k odstranění nanesených kmenů a kamenů.

Průtrž mračen se přehnala také přes Pardubický kraj, lokálně zatopila domy a sklepy a způsobila značné škody. Voda se valila ze svahů a polí a nestačila odtékat. Blesk také zapálil dům v Osíku na Svitavsku.

Bouřka zaměstnala profesionální i dobrovolné hasiče v Olomouckém kraji. Museli odstraňovat nánosy bahna z komunikací, odčerpávat vodu ze sklepů a garáží a čistit ucpané kanály. V Javorníku preventivně stavěli hráz u laguny, která se vytvořila na ploše 20 krát 15 metrů.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!