Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českem se v noci prohnaly bouřky, spadlý strom zasáhl dvě děti

Česko

  7:47aktualizováno  8:37
PRAHA - V noci na úterý se Českou republikou přehnaly bouřky doprovázené silným větrem. Český hydrometeorologický ústav varoval, že se mohou rozvodnit menší toky, výstraha platí ještě dnes do 9:00 a týká se celé republiky. Hasiči zatím museli vyjíždět zhruba ke stovce případů, většinou šlo o spadlé stromy.

V Ústeckém kraji už hasiči vyjížděli k několika spadlým stromům, strom také zasáhl dvě děti. Podle posledních informací šlo ale o lehčí zranění. Spadlý strom rovněž přerušil trolejové vedení. V Ústí nad Labem - Svádově spadl strom na dům, na domě v Předlicích byla poškozena lepenková střecha.

"V Litoměřicích u autobusového nádraží bylo hlášeno osobní auto ve vodě. Ve Štětí U stadionu byl hlášen strom spadlý na auto," uvedl mluvčí Hasičského záchranného kraje Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

V Karlovarském kraji hasiči čerpali vodu z několika sklepů, nikdo ale nebyl zraněn a nevznikly ani větší škody na majetku. Stromy padaly především po prudkých poryvech větru v podstatě na celém
území kraje. Oznámeno bylo přibližně 30 událostí, z nichž asi nejvážnější byl pád stromu na zaparkované auto v Bochově. V té době v něm naštěstí nikdo nebyl. V Kraslicích uvolnil vítr část střechy na objektu bývalé nemocnice. Ve čtyřech případech natekla voda při dešti do sklepních prostor domů.

Bylo to jako tornádo
Bouři ve Středočeském kraji přirovnala obyvatelka kokořínského údolí k tornádu. "Jsme tady na chalupě od roku 1970, ale
něco tak strašného jsem nezažila," řekla Libuše Šilhánová. "Bylo to hrozné. Spadl balkon, zhasla elektřina, trvalo to asi 20 minut," dodala.

Půlmilionové škody vznikly při požáru rodinného domu v Březolupech na Uherskohradišťsku a rekreační chalupy v Hraběticích na Liberecku. Rekreační chalupu pravděpodobně zapálil blesk. Při každém z těchto požárů byl zraněn jeden člověk.

Postupem dne se počasí umoudří, očekáváme polojasno s teplotami do 26 °C. Ve středu by měla obloha být bez mráčku a teploty se budou pohybovat mezi 24 a 27 °C.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!