24. srpna 2017 12:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

S víkendem se vrátí tropické teploty i bouřky. Příští týden se ale ochladí

Tropické teploty (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tropické teploty (ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Tropické teploty v Česku o víkendu přesáhnou třicítku. Na Moravě se teploty vyšplhají až na 34 stupňů Celsia. V následujících dnech se příští týden mírně ochladí a třicet stupňů již nepřesáhnou. Přes Česko se přeženou přeháňky a bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„O víkendu, po zadní straně oblasti vyššího tlaku vzduchu nad jihovýchodní Evropou, na naše území zesílí příliv teplého vzduchu od jihu. V pondělí bude přes naše území postupovat studená fronta k východu,“ popsal nastávající teplotní houpačku Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty v Čechách neklesnou pod 12 až 8 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku se teplota v noci bude pohybovat mezi 9 až 5 stupni. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají až k 29 stupňům Celsia.

Od pátku se objeví místy přeháňky a bouřky, zejména v severní polovině území. Nejvyšší denní teploty přesáhnout tropických třicet stupňů Celsia. Na jižní Moravě v sobotu denní teploty dosáhnou až 34 stupňů. Vítr bude slabý proměnlivý, v bouřkách přechodně zesílí, a to především o víkendu. V neděli se nejvyšší denní teploty očekávají mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Začátkem nového týdne ubude oblačnosti i srážek. Nejnižší teploty klesnou v pondělí na 16 stupňů Celsia, nejvyšší se pak budou pohybovat různě mezi 22 až 26 stupni. Na východě republiky pak ale dosáhnou až 29 stupňů Celsia. V podobném rozhraní se denní teploty budou pohybovat i od úterý do čtvrtka. „Nejnižší noční teploty 17 až 12 stupňů, nejvyšší denní 23 až 28 stupňů, koncem období 25 až 30 stupňů,“ napsal ústav.

Lidovky.cz

BMW Řada 7 4,4...
BMW Řada 7 4,4...

r.v. 2008, naj. 78 587 km, benzín
419 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz