Česko bojuje se sněhem

Sledujte živě

Sledujte on-line reportáž kolem sněhové situace v Česku.
20:24
Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Náš online přenos nyní končí.
19:49
Krajští silničáři ve středních Čechách nasadili do terénu kolem 150 sypačů a nasmlouvané traktorové radličky. "Začíná druhé kolo údržby. Všechny sinice jsou udržované a sjízdné, ale budeme je udržovat až do rána kvůli ranním autobusům a lidem, co jezdí do práce," řekl kolem 19:00 dispečer správy a údržby silnic.
Zasněžená silnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
17:55
Dle policie se v Praze nestala žádná závažnější nehoda, dopravní policisté vyjížděli jen k mnoha drobnějším kolizím, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Komplikovanější byl provoz na příjezdových tazích do hlavního města, problémy byly hlavně na pražském okruhu.
16:16
Středočeští hasiči do 16:00 zaznamenali 270 událostí, většinou šlo o popadané stromy. Zasahovali na celém území kraje, minimum případů bylo jen na Kolínsku a Kutnohorsku. "Museli jsme posílit naše operační středisko o tři lidi, protože nárůst počtu telefonátů byl tak enormní, že to běžná směna nestíhala," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.
Senátor Jiří Růžička využil příznivých podmínek a přijel na hrad na běžkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Michal Šula, MAFRA
15:45
Na východě Moravy, hlavně na jižní a střední Moravě, se kvůli tání sněhu a dešti zvedly hladiny některých řek, hlavně v povodí Moravy, Bečvy, Olše a Ostravice. V příštích hodinách budou dál stoupat, kulminovat by měly v pondělí, uvedl Český hydrometeorologický ústav. První povodňový stupeň platil dopoledne zatím na Bystřičce nad vodní nádrží ve Zlínském kraji. Asi hodinu po poledni začal platit rovněž na řece Svratce v Dalečíně na Žďársku na Vysočině.
15:43
Podle nových informací bylo z pražského Letiště Václava Havla odkloněno celkem sedm letů. Některé spoje se již do Prahy vrátily. Letiště i v hustém sněžení je v provozu, kvůli odklízení sněhu z přistávací a vzletové dráhy ale některé lety nabraly zpoždění až několik desítek minut.
15:01
Problémy měly hlavně městské i příměstské autobusy MHD, některé komunikace byly podle webu pražského dopravního podniku kvůli napadanému sněhu nesjízdné, mnoho spojů nabíralo zpoždění a řada příměstských linek ráno vůbec nevyjela.
Problémy měly městské a příměstské autobusy MHD, některé komunikace byly podle webu pražského dopravního podniku (DPP) kvůli napadanému sněhu nesjízdné, mnoho spojů nabíralo zpoždění a řada příměstských linek ráno vůbec nevyjela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
14:54
"Nejlepší je zůstat doma. Varujeme před chozením do lesa, těžký sníh láme větve a být tak pod stromy je velmi nebezpečné," uvedl primátor Dan Jiránek, který kalamitní stav na Kladně vyhlásil po jednání krizového štábu.
14:53
I přes nepříznivé počasí přilákal dostatek sněhu do Špindlerova Mlýna od pátku asi 15 000 návštěvníků.
14:43
Silné sněžení způsobilo noční kalamitu i ve francouzském alpském regionu Savojsko, komplikace spojené s počasím hlásí například i německá spolková země Bavorsko či východní pobřeží Švédska.
14:39
Motorkář na nájezdu dálnice u Příbrami směr Praha.
Motorkář na nájezdu dálnice u Příbrami směr Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit
14:39
Sněhové přeháňky dopravu komplikují v celé Evropě. Situace na severu Itálie se po sobotě zklidnila, jižnější regiony postihly záplavy. V Rakousku dál hrozí laviny.
14:14
Kladno kvůli hustému sněžení vyhlásilo kalamitní stav. Veškerá technika se soustředí na hlavní tahy, trasy autobusů a křižovatky do kopce.
14:02
03.února 2019 v 13:56, příspěvek archivován: 03.února 2019 v 14:02

Silnice I/25 je od abertamské křižovatky stále uzavřena. V současné době se intenzivně pracuje na jejím zprůjezdnění.

13:59
Ve Vlašimi na Benešovsku se pod tíhou sněhu zbortila nafukovací sportovní hala. Událost se obešla bez zranění, uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Hasiči se snaží halu znovu nafouknout.
13:47
Sněžení se má pozvolna přesunout z Čech na Moravu. Na východě země mezitím kvůli tání sněhu a dešti stoupají hladiny řek, kulminovat mají v pondělí.
13:44
Husté sněžení komplikuje dopravu i v Plzni-Černicích.
Husté sněžení komplikuje dopravu i v Plzni-Černicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Ladislav Němec, MAFRA

Najdete na Lidovky.cz