Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko zasáhnou přívalové deště

Česko

  9:07
PRAHA - Česko dnes zasáhnou bouřky s přívalovými dešti, kroupami a silným nárazovým větrem. Napršet může místy až 30 milimetrů srážek. Zatímco ráno varoval před bouřkami na jihozápadě a ve středu Česka, dopoledne výstrahu změnil s upozorněním na bouřky na východní polovině ČR.
bouřka - ilustrační foto

bouřka - ilustrační foto foto: ČTK

Bouřky se budou zpočátku vyskytovat na jihozápadě Česka, dále se budou přesouvat k severovýchodu. Do 10:00 by mohly postihnout Plzeňský a Jihočeský kraj a do 12:00 Prahu, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Vysočinu.

V důsledku přívalových srážek se mohou prudce, ale krátkodobě rozvodnit malé toky. Voda může zatopit sklepy, garáže, níže položené byty a komunikace. Vzhledem k velké rychlosti větru pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu doporučují lidem, aby si zabezpečili okna, skleníky a lehčí předměty.

Bouřky a přívalové deště se nebudou vyskytovat na rozsáhlejším území, ale jen v malých lokalitách. Intenzita bouřek by měla být podstatně slabší než ve středu 25. června.

Výstraha platí od 10:30 do 22:00 pro Pardubický kraj, Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj, Olomoucký kraj a kraj Vysočina. V jihovýchodní polovině území se budou vytvářet bouřky, které budou ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami a silným nárazovým větrem.

V důsledku přívalových srážek se mohou prudce, ale krátkodobě rozvodnit malé toky. Voda může zatopit sklepy, garáže, níže položené byty a komunikace. Vzhledem k velké rychlosti větru pracovníci ČHMÚ doporučují lidem, aby si zabezpečili okna, skleníky a lehčí předměty.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat