15. srpna 2019 9:37, aktualizováno  9:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Česko zažilo chladné ráno. Na Šumavě klesly teploty pod bod mrazu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha Česko zažilo chladné ráno, teploty spadly na 11 až sedm stupňů Celsia, v údolích až na pět stupňů a ve významných mrazových lokalitách, zejména na Šumavě, i slabě pod bod mrazu. Nejchladněji, minus 3,5 stupně Celsia, bylo na šumavské Jezerní slati ve stanici Kvilda-Perla.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to ve čtvrtek uvedl na svém facebookovém profilu. Podle meteorologů jsou ale chladnější rána v tomto období obvyklá.

O něco menší mrazy než Jezerní slať ve čtvrtek ráno zaznamenaly také stanice Kořenov, Jizerka-rašeliniště a Rokytská slať. V Jizerských horách naměřili meteorologové k 5:00 minus 3,2 stupně Celsia a na Šumavě v Rokytské slati minus 2,5 stupně.

Podobně chladná rána byly v Česku naposledy v období od 8. do 11. července. Ještě chladněji bylo 4. července, kdy republikový průměr minimálních teplot dosahoval 7,7 stupně, uvedl ČHMÚ.

V nejbližších dnech meteorologové tak chladné ráno jako ve čtvrtek nečekají. Podle nich už v pátek budou díky zvětšené oblačnosti ranní teploty zhruba o pět stupňů Celsia vyšší.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.