Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Od Šumavy po Krkonoše se v noci na neděli přeženou silné bouřky

Český hydrometeorologický ústav varuje před silnými bouřkami, o víkendu se přeženou středním pásem Čech. (6. srpna 2021) foto: ČHMÚ

Přes část Čech se ze soboty na neděli přeženou bouřky doprovázené nárazy větru kolem 75 kilometrů v hodině a přívalovými srážkami až 40 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.
  13:45

Výstraha je platná od sobotní osmé hodiny večerní do nedělní třetí hodiny ranní pro Prahu Středočeský, Jihočeský, Plzeňský (Blovice, Horažďovice, Nepomuk, Rokycany, Sušice), Liberecký (Česká Lípa, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod) a Královéhradecký kraj a Kraj Vysočina (Humpolec, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou).

Meteorologové kromě bouřek očekávají i přívalový déšť. Ojediněle se mohou rozvodnit malé toky a tím může dojít k zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. 

Vývoj a postup bouřek je možné sledovat na výstupech z meteorologických radarů na webové stránce ČHMÚ nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Autor:

Mohlo by vás zajímat