Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klaus se chystá do Polska, kteří politici podpoří české fotbalisty?

Česko

  17:20aktualizováno  18:01
PRAHA - První zápas českého národního týmu v Polsku si nenechá ujít ministr dopravy Pavel Dobeš, který k severním sousedům jede vlakem. Na šampionát se chystají vyrazit také ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo prezident Václav Klaus.

Prezident Václav Klaus při svém projevu na Žofínském fóru. foto: ČTK

Lidové noviny oslovily vrcholné české politiky s jednoduchou otázkou: „podpoříte osobně český fotbalový tým na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině?“ Přečtěte si jejich odpovědi:

Petr Nečas (ODS), premiér:
Z pracovních důvodů žádné utkání nestihnu. Alespoň část zápasů našeho týmu, včetně toho dnešního, snad uvidím v televizi.

Václav Klaus, prezident:
„Pan prezident se na některý ze zápasů Českého týmu chystá. Ještě nemůžeme potvrdit, který to bude. Dnešního zápasu se nezúčastní, je ve Spojených státech,“ řekl LN mluvčí Hradu Radim Ochvat.

ČTĚTE TAKÉ:

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD:
Fotbal budu sledovat v televizi, z pracovních a časových důvodů mi cesta na Euro nevyjde.

Karel Schwarzenberg (TOP 09), ministr zahraničí:
Já pojedu do Vratislavi. Neplánoval jsem jet na Ukrajinu z časových důvodů. I ve Vratislavi budu mít jednání s kolegou. Nemám čas létat po světě za sportem. Fotbal už moc nesleduji, z časových důvodů, takže ani nevím, jaká mužstva nastupují, je to ostuda. Je to už pár let, co jsme fotbal hrával.

Jiří Pospíšil (ODS), ministr spravedlnosti:
Nechystám se, mám práci.

Pavel Dobeš (LIDEM), ministr dopravy:
LN Dobeše přistihly zrovna při cestě na večerní zápas s Ruskem. „Jsem ve vlaku na společné výpravě na zápas,“ řekl dobře naladěný ministr.

ČTĚTE TAKÉ:

Petr Gazdík (STAN): šéf poslaneckého klubu TOP 09-STAN:
Turnaje se účastním – v Suché Lozi (poslanec je starostou obce – pozn. red.) v baru.

Lubomír Zaorálek (ČSSD), místopředseda sněmovny:
Spíš se budu dívat na televizi, znám polské silnice, musel bych jet vlakem. Mrzí mě to, ale musím říci, že kvalitě českého týmu moc nevěřím. Kolem bojkotu Ukrajiny bych ve spojitosti s fotbalem nedělal žádný velký humbuk, připadá mi to zbytečné.

Alexandr Vondra (ODS), ministr obrany

Naši zatím hrají v polské Vratislavi a naše hráče a Polsko rozhodne nebojkotuju. Bude-li čas, aspoň zápas s Polskem rád navštívím. Bavil jsem se o tom i se svým kolegou, ministrem obrany Polska.

Autoři: ,