23. srpna 2017 15:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čech za polárním kruhem zabil svou přítelkyni. Byla průvodkyní v ‚Santově safari‘

Santova vesnice v Laponsku za polárním kruhem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Santova vesnice v Laponsku za polárním kruhem | foto: Wikimedia

HELSINKY Šestatřicetiletý český občan, který byl loni v prosinci obviněn před finským soudem z vraždy své šestadvacetileté britské přítelkyně, se k usmrcení ženy přiznal. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na soudní jednání, které se konalo ve středu v laponském městě Rovaniemi.

Český občan nicméně tvrdí, že si na okolnosti útoku nepamatuje, protože se prý duševně zhroutil.

Právník Čecha, který je od konce loňského roku ve finské cele, před soudem uvedl, že jeho klient v minulosti sloužil v české armádě ve válce v Kosovu a v Afghánistánu. Kvůli tomu prý trpí duševními problémy.

Mladá žena byla nalezena mrtvá ve finské obci Kuttanen za polárním kruhem, kde pracovala jako sezonní turistická průvodkyně pro cestovní kancelář Santa Safari.

Ta zprostředkovává turistům autentický zážitek života za polárním kruhem. V zimě mohou návštěvníci Santova safari zkusit běžné zimní sporty, rybaření na zamrzlém jezeře i jízdu se psím spřežením. V letním sezoně nabízí kromě tradičních horských aktivit třeba pozorování ptáků či lov zvěře. O zážitek, který lidem umožní na vlastní kůži okusit, jaký je život v Laponsku, roste mezi turisty ve Finsku zájem.

Soud uvedl, že žena utrpěla deset bodných ran do hrudníku a svým zraněním podlehla. Podle médií tragédii předcházela hádka mezi partnery.

Finská policie následně vzala do vazby jejího českého přítele, který údajně uprchl z místa činu na saních tažených psím spřežením. Po rozsáhlém pátrání byl nalezen v místní divočině, ležel podchlazený ve sněhu v mrazu kolem minus 30 stupňů Celsia.

Podle nových informací měl také Čech dvě bodné rány v břiše. Prokuratura uvedla, že si je způsobil sám. Právník českého občana naopak řekl, že mu je způsobila jeho přítelkyně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz