Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český řidič uvízl tři dny v Anglii

Česko

Na pomoc místních byl odkázán řidič kamionu, kterému se nepodařilo projet ostrou zatáčku.

LONDÝN Malá chyba v satelitním naváděcím systému způsobila českému řidiči kamionu velké nesnáze. V jihozápadní Anglii si totiž chtěl zkrátit trasu, nakonec si ale cestu o tři dny prodloužil. Jeho případ včera popsal britský tisk.

Pětačtyřicetiletý muž měl minulý víkend převzít náklad televizorů ve skladu v oblasti Devonu. S vlekem o váze 40 tun ale uvízl v ostré zatáčce v husté vegetaci poblíž obce Ivybridge a vycouvat již nedokázal, napsal list The Times.

Než vložil svůj osud do rukou satelitního navádění, pokusil se řidič zeptat na cestu místních obyvatel. Jeho angličtině ale žádný z místních obyvatel nerozuměl. Česká dopravní firma Kohlman a Hašek, která kamion vypravila, nebyla ochotná zaplatit o víkendu vyproštění vozidla. Po třech dnech čekání nakonec nešťastníkovi pomohl obyčejný zemědělský traktor.

Past na kamiony

Nad řidičem se slitovala místní rodina, jejíž dům stojí jen pár desítek metrů od inkriminovaného místa, a dodávala mu v době nedobrovolné izolace jídlo . Matka rodiny, Marina Auburnová, je původem Chorvatka, a tak se s řidičem jakžtakž domluvila. Podle místních obyvatel přitom nejde zdaleka o první případ, kdy v zatáčce uvízlo nějaké těžkotonážní vozidlo. Může za to právě naváděcí systém, jenž silnici označuje za dobrou zkratku mezi dvěma silnicemi vyšší třídy.

Americký čtenář online vydání The Times na zprávu reagoval poznámkou, že je dobře, že dobří lidé ještě žijí. Stát se to v USA, chudáka by ještě někdo okradl a korbu postříkal graffiti, zatímco policie by ho popotahovala za blokování dopravy, dodal sarkasticky.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat