Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český rozhlas opouští kvůli bezpečnosti účty na TikToku

Česko

  15:28
Český rozhlas se rozhodl pozastavit využívání sociální sítě TikTok pro prezentaci svého obsahu a aktivit, aby zabránil bezpečnostní hrozbě související s touto aplikací. Reaguje tak na nedávné varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, uvádí veřejnoprávní instituce v tiskové zprávě.

Logo Českého rozhlasu foto: ČRo

Český rozhlas využíval na TikToku profily Radia Wave a zpravodajského serveru iROZHLAS.cz.

„Po vnitřní diskusi jsme se rozhodli naše aktivity na této sociální síti pozastavit na neurčito. Český rozhlas činí toto rozhodnutí jako zodpovědná instituce. Bezpečnostní varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) bereme velmi vážně,“ uvedl generální ředitel rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas hodlá v nejbližší době zavést také nový interní předpis pro zaměstnance a spolupracovníky, který se bude týkat přístupu k aplikaci TikTok a jejímu používání.

NÚKIB začátkem března vydal varování kvůli aplikaci TikTok, označil ji za bezpečnostní hrozbu. Užívání sítě zejména kvůli sběru dat by měla podle úřadu zvážit i široká veřejnost. Úřad varoval před instalací i používáním TikToku na zařízeních přistupujících k systémům kritické informační infrastruktury, informačním systémům základní služby a významným informačním systémům.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!