Čeští hokejisté na JMS nestačili ani na USA

Ottawa Čeští hokejisté po debaklu s domácí Kanadou 1:8 podlehli ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Ottawě Spojeným státům americkým 3:4. Klíčový zápas čeká svěřence Marka Sýkory už dnes, kdy od 21.30 středoevropského času hrají o postup do play off s Německem.

Trenér Marek Sýkora po zápase pochválil hráče za snahu v závěru, kdy se jim podařilo utkání zdramatizovat. Celkově spokojený s jejich výkonem ale nebyl, i když hráli mnohem lépe než v úvodním duelu proti Kanadě. „Pořád tam jsou věci, nad kterými kroutím hlavou,“ řekl Sýkora. Čeští junioři se výrazně zlepšili až za stavu 1:4.

„Kluci se nechali vyhecovat. Tou dobou mi Američané přišli až příliš uspokojení, že chtějí jít domů. Docela se nám závěr povedl. Scházelo opravdu málo k tomu, abychom utkání dotáhli do prodloužení,“ uvedl Sýkora.

Gólman Dominik Furch, který tentokrát chytal od první minuty, také litoval těsné porážky. „Dokázali jsme zdramatizovat takřka ztracený zápas. Ale bohužel jsme nevyužili velký tlak v závěru,“ řekl talentovaný brankář.

Čeští reprezentanti po dvou porážkách musí k postupu do čtvrtfinále porazit Německo a Kazachstán. „Síla zámořského hokeje je ohromná. Ani fanoušci a většina trenérů nemá ponětí, jak je složité proti nim hrát. Závěr mě naladil do optimismu k dalším bojům,“ tvrdí Sýkora. čtk, spo Výsledek - skupina A: ČESKO - USA 3:4. Branky a nahrávky: 26. Roman (Okál, Gudas), 48. Parýzek (Szturc, Kubalík), 57. Káňa (Kundrátek, Roman) - 13. Schroeder (Shattenkirk, Wilson), 32. Rust (Blum), 39. vanRiemsdyk (Shattenkirk, Schroeder), 44. Schroeder (vanRiemsdyk). Rozhodčí: Ország (SR), Levonen - Terho (oba Fin.), Losier (Kan.). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. Diváci: 19.847. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:1.

Další výsledky - skupina A: Kazachstán -Kanada 0:15. Skupina B: Rusko - Finsko 5:2, Švédsko - Slovensko 3:1.

Průběžné pořadí - skupina A: 1. Kanada 6, 2. USA 6, 3. Německo 3, 4. Česko 0, 5. Kazachstán 0. Skupina B: 1. Rusko 6, 2. Švédsko 6, 3. Slovensko 3, 4. Finsko 0, 5. Lotyšsko 0.