Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští právničtí Oskaři znají své majitele. Galavečer provázelo oznámení o zásadní změně u jednoho z vítězů

Česko

  16:48
PRAHA - Včera večer se na galavečeru v pražském paláci Žofín již pojedenácté vyhlašovaly výsledky jediného českého žebříčku advokátních kanceláří. Oceněním za Právnickou firmu roku 2018 se mohou chlubit vítězové sedmnácti odborných kategorií, čtyřech zvláštních kategorií a zejména laureáti hlavních cen. Vybrali je nezávislí hodnotitelé z řad firem a institucí společně s experty z pořádající společnosti Epravo.cz. Záštitu nad letošním žebříčkem převzal ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO), nad galavečerem pak Česká advokátní komora v čele s jejím předsedou Vladimírem Jirouskem.

Na galavečeru v pražském paláci Žofín již pojedenácté vyhlašovaly výsledky jediného českého žebříčku advokátních kanceláří. foto: Epravo.cz

Hlavní cenu pro mezinárodní kancelář na českém trhu si odnesla už po šesté pražská pobočka právní firmy Weil, Gotshal & Manges. Kromě hlavní ceny ovládla i dvě odborné kategorie – právo hospodářské soutěže a řešení sporů a arbitráže. V pěti kategoriích je pak řazena mezi velmi doporučované kanceláře. Řídící partner kanceláře Karel Muzikář v rámci děkovné řeči oznámil, že se partneři české pobočky dohodli, že od mateřské firmy odkoupí podíl v české pobočce.

„Pražská kancelář bude nadále pokračovat v rozvoji své více než 25ti leté úspěšné praxe na českém trhu pod jejich kontinuelním vedením a poskytovat klientům špičkové právní služby za pokračující spolupráce s americkou Weil, Gotshal & Manges LLP v New Yorku a jejími evropskými pobočkami,“ uvedl přímo na pódiu Muzikář.

Mužů je v politice i justici většina. Řídíme se proto ‚mužským právem‘?

Hlavní cenu pro domácí advokátní kancelář si počtvrté odnesli zástupci advokátní kanceláře Havel & Partners (dříve firma působila pod značkou Havel, Holásek & Partners). Též ona ovládla i dvě odborné kategorie – právo obchodních společností a právo duševního vlastnictví. Hned ve třinácti dalších kategoriích se pak kancelář zařadila do kategorie velmi doporučované.

„Za tento mimořádný úspěch chceme poděkovat především našim klientům, kteří nám s důvěrou svěřují své podnikatelské i ryze privátní záležitosti. Vážíme si nejen jejich přízně, ale také našeho stabilního týmu špičkových kolegů a jejich mimořádného pracovního nasazení, které dokázali udržet v průběhu celého roku,“ řekl k zisku hlavní ceny řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Dvě ceny v odborných kategoriích si odnesla advokátní kancelář Rowan legal – za právo informačních technologií a právo telekomunikací a médií.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Právnické firmy roku 2018 v odborných kategoriích:

Právo obchodních společností – Havel & Partners

Právo hospodářské soutěže - Weil, Gotshal & Manges

Developerské a nemovitostní projekty - Dentons Europe CS LLP

Fúze a akvizice – Clifford Chance Prague LLP

Restrukturalizace a insolvence – Žižlavský, advokátní kancelář

Řešení sporů a arbitráže - Weil, Gotshal & Manges

Bankovnictví a finance - PRK Partners, advokátní kancelář

Kapitálové trhy – Allen & Overy (Czech Republic) LLP

Telekomunikace a média – Rowan legal

Duševní vlastnictví - Havel & Partners

Právo informačních technologií - Rowan legal

Veřejné zakázky – MT Legal

Pracovní právo - Dvořák Hager & Partners

Sportovní právo - KŠD Legal

Trestní právo – Brož & Sokol & Novák

Energetika a energetické projekty – Řanda Havel Legal

Daňové právo - Rödl & Partner, advokáti, v.o.s.

Právnické firmy roku 2018 ve zvláštních kategoriích

Regionální právnická firma roku – Jelínek & Partneři s.r.o.

Česká firma na mezinárodních trzích – DBK Partners

Pro Bono / CSR – Císař, Češka, Smutný

Nejlepší klientské služby – TaylorWessing

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat