25. února 2017 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ČEZ odvolal kalamitní stav po silném větru i ve všech zbývajících 13 okresech

Hasiči odklízejí spadlý strom uprostřed města Chebu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči odklízejí spadlý strom uprostřed města Chebu. | foto: Martin Stolař, MAFRA

PRAHA Společnost ČEZ v sobotu k 09:00 odvolala kalamitní stav ve všech 13 zbývajících okresech, kde byl kvůli vichřici v pátek dopoledne vyhlášen. V pěti okresech byl kalamitní stav zrušen již v pátek odpoledne. Nejvíce byl kalamitou zasažen Královéhradecký kraj, kde mimořádná situace platila ve všech pěti okresech.

Většinu poruch se energetikům podařilo postupně odstranit a nevznikají nové. „Již k včerejšímu večeru byla většina poruch odstraněna, několik zbývajících se podařilo odstranit během noci, i když na polovině území komplikoval práci padající sníh,“ uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

V Královéhradeckém kraji v sobotu ráno ještě trvaly dvě poruchy na vedení vysokého napětí v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku a ve Smidarech na Hradecku. Poruchu energetici také řešili v lokalitě Jiříkov - Kněžpole na Bruntálsku. „Tyto poruchy budou odstraněny během dneška,“ informovala regionální mluvčí ČEZ v Hradci Králové Šárka Beránková.

V Šimkových sadech v Hradci Králové polámal silný vítr mnoho stromů.
Zaměstnanci Technických služeb Hradce Králové odstraňovali stromy polámané...

Kalamita ještě v sobotu ráno platila v okresech Tachov, Karlovy Vary, Česká Lípa, Liberec, Beroun, Mělník, Mladá Boleslav, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Chrudim a Šumperk. V pátek odpoledne ČEZ odvolal kalamitní stav v okresech Semily, Kladno, Hradec Králové, Havlíčkův Brod a Vsetín.

Poruchy zavinily zejména pády stromů a větví do vedení. Například v hradeckém kraji ČEZ posílil o další pracovníky poruchové čety a dispečink a na pomoc povolal i externí firmy. Na opravy nasadil i těžkou techniku.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?