Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chalupa přišel o Peking o 57 setin vteřiny

Česko

POZNAŇ Čeští veslaři neuspěli ve včerejších finálových jízdách na dodatečných kvalifikačních závodech v Poznani a nepodařilo se jim probojovat se na olympijské hry do Pekingu. Nejblíže postupu byli ze čtyř posádek Václav Chalupa, Jakub Makovička na dvojce bez kormidelníka a bratři Jan a Ondřej Vetešníkové na dvojskifu lehkých vah, kteří obsadili první nepostupové pozice. Chalupa s Makovičkou byli třetí, Vetešníkové čtvrtí.

Chalupa, který do nepárové disciplíny přešel letos, se tak na svou šestou olympiádu nepodívá. Z vítězství se radovala favorizovaná kanadská posádka Scott Frandsen, Dave Calder, druzí skončili Italové Raffaello Leonardo a Giuseppe de Vita, kteří českou dvojici porazili o 0,57 vteřiny.

Ještě blíže postupu byl dvojskif lehkých vah bratrů Vetešníkových. V jejich kategorii totiž po přerozdělení účastnických míst postupovaly tři lodě, poté co Mezinárodní veslařská federace na poslední chvíli upravila postupový klíč a přidělila Evropě další místo. Vetešníky tak nakonec od účasti na olympiádě dělilo jen 0,36 vteřiny.

„I díky tomu nemůže být člověk až tolik zklamaný. Obě naše lodě, hlavní želízka, odjely výborný závod a k postupu jim chyběl jen kousek. Zklamaní můžeme být jen z toho, že to bylo tak těsné,“ řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

Ve finále se představila i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Adam Kapa, Vlastimil Čabla, která byla byla pátá, a dvojskif Tomáš Karas, Jaroslav Řepa šestý.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat