Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chceme Dakar vrátit do Afriky, řekli pořadatelé

Česko

PRAHA Rekordní počet českých závodníků na poslední Rallye Dakar zaznamenali i francouzští pořadatelé z firmy A. S. O. Poprvé v historii se totiž rozhodli uspořádat jednu z tiskových konferencí v Praze.

Na ní představili i trať pro příští ročník, která je ze sedmdesáti procent nová. Na závodníky opět čekají zrádné cesty a pouště v Argentině a Chile. „Na startující čeká 4350 měřených kilometrů a velmi pěkná, pestrá trať. Určitě bude pro všechny zajímavá a vzrušující,“ řekl Maďar Balázs Szalay, zástupce A. S. O.

Jižní Amerika přivítá nejtěžší rallye na světě potřetí za sebou. Přesto organizátoři nezastírají, že by se jednou chtěli vrátit do Afriky. „Chtěli jsme tam jet už v příštím roce, ale nestabilní politická situace to bohužel neumožňuje,“ vysvětlil Szalay.

Včerejšího představení se měl zúčastnit i ředitel závodu Etienne Lavigne, kvůli oblaku prachu z islandské sopky Eyjafjallajökull však uvízl v Barceloně.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...