Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chceme do parlamentu, přiznal miliardář Babiš

Česko

  16:16
PRAHA - Potravinářský magnát Andrej Babiš se rozhodl vstoupit do politiky. Se svým hnutím, od kterého si slibuje, že „skoncuje s rozkrádáním naší země“, chce vstoupit do sněmovny.

Andrej Babiš, Agrofert foto: Lidové noviny

Babiš tím potvrdil spekulace, které se o jeho záměru vedou už několik týdnů a o kterých před časem LN informovaly.

Podnikatel zřejmě hodlá povýšit na politickou stranu občanské hnutí Ano 2011, které nyní vede. „Naším cílem je spravedlivější společnost, funkční a právní stát. A toho můžeme dosáhnout jedině jednoznačným vítězstvím občanského hnutí složeného z důvěryhodných a nezávislých osobností České republiky v následujících parlamentních volbách,“ píše Babiš ve své výzvě uveřejněné na webu iniciativy.

Při formování nové strany už také shání posily. Podle informací zmíněného serveru oslovil například bezpartijní senátorku zvolenou za hnutí Severočeši.cz Alenu Dernerovou či ostravského primátora, sociálního demokrata Petra Kajnara. „Mám zájem podpořit vše, co je na tom programu dobré. O spolupráci tedy uvažuji,“ okomentovala Babišovu nabídku Dernerová.

ČTĚTE TAKÉ:

Mocný podnikatel se svým názorem na současné dění v Česku nijak netají. Politické elity v poslední době několikrát tvrdě zkritizoval. Spílal jim především za korupční praktiky. „Jsem naštvaný proto, že politici naši zemi od revoluce nejenže neumějí řídit, ale přihlížejí jejímu rozkrádání,“ stojí v jeho výzvě.

Paradoxem je, že sám Babiš měl s některými porevolučními politiky nestandardně blízké vztahy. Například s bývalou hvězdou sociální demokracie Stanislavem Grossem. Babišova společnost Agrofert například sponzorovala několik akcí, na které pomáhala shánět peníze Grossova manželka Šárka.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat