Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chci být s Klausem v týmu, říká Tlustý a připouští boj o sněmovnu

Česko

  14:42
Praha - Byl jedním z těch, kdo pomohli před čtyřmi lety shodit vládu Mirka Topolánka. Teď je Vlastimil Tlustý připravený spolu s ním a Václavem Klausem jako kapitánem usednout do jedné lodi a pomoci integraci pravice. Tlustý to řekl v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Vlastimil Tlustý vystoupil na tiskové konferenci k odtajnění materiálů o korupční aféře náměstka ministra vnitra Michala Moroze foto: ČTK

Lidovky.cz: Jste připravený nabídnout své služby uskupení, které by mělo ve svém čele Václava Klause?
Formuloval bych to opačně. Byl bych ochoten souhlasit, kdyby mi to bylo nabídnuto. Je důležité, aby z toho subjektu byl zájem. Pak teprve můžete souhlasit. Ne obráceně.

Lidovky.cz:  Jakou roli byste si dokázal představit? Jaká by ta nabídka musela být?
Považuji za rozumné se podílet na obnově pravicového subjektu vedeného Václavem Klausem a nevymýšlel bych si žádnou roli. Chtěl bych být v týmu.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz:  Byl byste ochotný jít i na kandidátku? Bojovat o místo ve sněmovně?
Nesním o tom. A nevyhýbám se tomu.

Lidovky.cz:  Byl jste na toto téma v poslední době v kontaktu s někým z okolí Mirka Topolánka? Nebo se šéfkou Suverenity Janou Bobošíkovou?
S okolím Mirka Topolánka nikdy. S paní Bobošíkovou jsem spolupracoval v roli poradce celé dlouhé roky, tam není nic nového.

Lidovky.cz:  Mluví se tom, že v novém uskupení by měl být kromě lídra Václava Klause také Mirek Topolánek. Není to příliš protipólů? Jsou to lidé, kteří měli v minulosti někdy rozdílné názory. Ne vždy se museli. Může se pravice opravdu až tak integrovat?
Nevím. Považuji za podstatné, aby se pravice integrovala. Pak teprve bych se věnoval takovým otázkám. Není to prvořadé. Pravice je v tak dezolátním stavu, že integrace je nezbytně nutná. Všechno ostatní by mělo jít stranou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!