Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chci návrat ODS před rok 2010, než jsme si začali hrát na čisté, říká Hrdlička

Česko

  13:57
PRAHA - Vlivný pražský podnikatel, zákulisní hráč a kmotr Tomáš Hrdlička (ODS) se opět po čase dostal do centra pozornosti. Ve středu se snažil ovlivnit poslance ODS, aby se postavili proti rozhodnutí strany (nakonec se dva takoví našli). Od spolustraníků si za to vysloužil výhrůžky vyloučením. Toho se však Hrdlička neobává. "Bojím se jen manželky," říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička foto: MF DNES - Lukáš Bíba

Lidovky.cz: Těší vás, jak dopadlo hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka?
Rád, nerád. Rád nejsem. Akorát říkám, že vystoupení prezidenta (Miloše Zemana), který jasně řekl, že stejně starokoalici šanci nedá, tak každý další den je pro nás jen trápení.

Vše o dění ve sněmovně:

Lidovky.cz: Mluvil jste o hlasování s Tomášem Úlehlou, nebo Janem Floriánem?
Teď úplně bez legrace. Přísahám na co chcete, že jsem pana Úlehlu dva roky neviděl, nemluvil jsem s ním, ani neesemeskoval. A s panem Floriánem, přesto, že je členem ODS na Praze 10, jsme měli lehké nedorozumění minulý rok v říjnu a od té doby jsem ho viděl třikrát.

Lidovky.cz: V nedávné době?
Jednou na nějaké komisi pro Prahu 10, pak to byla rodinná akce, kterou domlouvaly manželky a jednou asi před týdnem.

Lidovky.cz: O čem jste si před týdnem povídali?
No o ničem. Ahoj, jak se máš a tak dále. Hlasování o důvěře se to rozhodně netýkalo. Určitě jsem mu před hlasováním ani nepsal.

Lidovky.cz: Bojíte se vyloučení, po kterém volá šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda?
Bojím se jen manželky. To už zase žijeme v době, kdy lidé nemohou svobodně říkat své názory?

Benda by Hrdličku vyloučil okamžitě:

„Kdyby bylo na mě, pana Hrdličku bych vyloučil ze strany hned,“ řekl LN šéf poslanců ODS Marek Benda. Jak se k Tomáši Hrdličkovi postaví strana, bude od 14 hodin rozhodovat její pražské vedení. Že by se vlivného politika a lobbisty z Prahy 10 měla ODS zbavit, prohlásil už včera šéf pražské organizace Bohuslav Svoboda.

Lidovky.cz: Vaše vystupování v médiích je v rozporu s přáním vedení ODS.
Přál bych si, aby se ODS vrátila do podoby, v jaké byla před rokem 2010, než jsme si začali hrát na "čisté" a "nečisté". Když ve straně byl Václav Klaus, Mirek Topolánek. Abychom byli tradiční stranou.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...