Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chelios chce hrát, Detroit o něj nestojí

Česko

DETROIT/PRAHA Je mu už 47 let, ale s hokejem ještě končit nechce. Ačkoliv v Detroitu Red Wings pro obránce Chrise Cheliose už místo není, americký hokejista chce i nadále v NHL pokračovat jako hráč.

Generální manažer Detroitu Ken Holland v pondělí potvrdil, že s hráčem, který v NHL působí od roku 1983, už v další sezoně nepočítají. „Měl jsem s Cheliosem jednání a řekl mu, že už mu novou smlouvu nenabídneme. On chce ale hrát a osobně si myslím, že stále může. Deset až patnáct minut v třetí obraně zvládne odehrát,“ poznamenal Holland.

Cheliosova vůle je podobně nezdolná, jako ta českého gólmana Dominika Haška, který se do branky Pardubic vrací ve čtyřiačtyřiceti letech. Americký hokejista, který má ale řecké předky, podepsal s Detroitem loni v září roční kontrakt, ale už během přípravného kempu si zlomil nohu.

Když se pak v prosinci vracel k hokeji, Red Wings poslali tehdy šestačtyřicetiletého hokejistu na rozehrání do farmářského celku Grand Rapids. Chelios se tak stal nejstarším hráčem, který v AHL nastoupil. Ačkoliv už dříve avizoval, že chce s hokejem pokračovat, musí si po deseti sezonách v Detroitu hledat jiného zaměstnavatele.

„Miluji tuhle hru stejně jako v první chvíli, co jsem s ní začal,“ líčil Chelios pro list Detroit Free Press. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu odehrál v NHL 26 sezon a kromě Detroitu působil v Montrealu a rodném Chicagu.

Chelios získal stříbro na olympijských hrách v Salt Lake City a třikrát byl vyhlášen nejlepším obráncem NHL, i přesto má ale nadále motivaci dál hrát.

„Nevěřím na teorii, že se má končit na vrcholu sil. Chci končit s pocitem, že jsem si užil naprosto vše a odevzdal, co bylo v mých silách,“ vyprávěl několikanásobný účastník Utkání hvězd NHL.

Podle zámořských médií bude Chelios také součástí americké reprezentace na olympijských hrách ve Vancouveru. Nikoli však jako hráč, ale jako člen realizačního týmu, přesnou pozici zatím USA Hockey neupřesnilo.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...