Chelsea senzaci nepřipustila

Čechův tým proti Kluži neoslnil, přesto jde ve fotbalové Lize mistrů dál * Doněck šokoval v Barceloně

PRAHA Posledními třemi osmifinalisty Ligy mistrů se stali fotbalisté Chelsea, AS Řím a Panathinaikosu Atény. V posledním kole základní části si zahrávala především favorizovaná Chelsea, která porazila Kluž po boji 2:1. Londýnskému klubu ovšem nahrával průběh druhého duelu skupiny A, ve kterém další postupující AS Řím porazil 2:0 Bordeaux.

Panathinaikos, který v předkole vyřadil Spartu Praha, si postup zajistil vítězstvím 1:0 nad kyperskou Famagustu a přinesl trochu radosti do zjitřené atmosféry v řecké metropoli. Chelsea měla s rumunským outsiderem všechno ve své moci. Tým brankáře Petra Čecha dal před poločasem vedoucí gól, ale vedení ho ukolébalo a snaživí hosté těsně po pauze vyrovnali. Krátce nato přišla zpráva o vedení AS Řím, což přineslo na Stamford Bridge uklidnění a na kopačky domácích potřebnou pohodu, kterou zužitkoval ve vítěznou branku všudybyl Drogba. Bordeaux míří do Poháru UEFA Bordeaux v Římě zcela prohospodařilo první poločas, protože jen výhra mu mohla přinést naději. A když se po změně stran přece jen začali hosté snažit, zasadil jim Brighi v 61. minutě definitivní ránu. Italský klub si hlídal postupový cíl, Francouzi si alespoň zajistili pokračování sezony v Poháru UEFA.

Panathinaikos si výhrou nad Famagustou dokonce zajistil první místo ve skupině B, v níž neměl po dvou zápasech ani bod. Hosté potvrdili pověst venku neškodného týmu, vítěznou branku vstřelil Karagunis v 69. minutě.

Kypřanům nakonec zůstaly prázdné ruce, protože díky výhře 2:0 nad Interem Milán na třetí místo poskočily Brémy.

Největší překvapení i gólová přestřelka se odehrály na Nou Campu. Domácí Barcelona v kombinované sestavě souboj proti Šachtaru Doněck podcenila a prohrála 2:3. Vdresu vítězného mužstva, které bude také na jaře pokračovat v pohárové Evropě o stupínek níže, odehrál celý zápas Tomáš Hübschman.