27. října 2017 9:39, aktualizováno  10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chlapce, které unesli rodiče ze Strakonic, našla policie na Slovensku

Slovenská policie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská policie - ilustrační foto | foto: wikimedia.org/E499.3056

PRAHA Policie vypátrala podle informací dva chlapce, které unesli před několika dny z dětského centra ve Strakonicích jejich rodiče. Policie to zatím nekomentuje, ale připravuje tiskové prohlášení. Bratři ve věku čtyři a deset let už nejsou evidováni v policejní databázi Dítě v ohrožení.

Rodiče, kteří unesli své syny se na Slovensku sami přihlásili policii. Rodiče skončili v cele.

Zatím není jasné, zda případ bude řešit slovenská justice, nebo jej předá strakonickému soudu. Rodiče jsou podezřelí z únosu a pravděpodobně skončí ve vazbě, uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

„Dvojice se po dohodě s policisty Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Strakonice dobrovolně přihlásila ve čtvrtek ve večerních hodinách na Slovensku a byla zadržena při předání dětí do tamního krizového centra,“ řekla mluvčí.

Sourozence odebral rodičům soud na základě předběžného rozhodnutí v červenci kvůli nedostatečné péči. Od té doby byli chlapci ve strakonickém centru. V pátek 13. října je navštívili jejich rodiče a bratry unesli. Policisté vyhlásili po dětech pátrání a na rodiče následně vydali evropský zatykač.

ČTK