Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Chlapci na gymnáziu v sukních? Podle Fialy z SPD perverzní genderová ideologie, ředitel se ohradil

Místopředseda SPD Radim Fiala zveřejnil ve středu na svém facebookovém účtu fotografii z letního projektu Gymnázia Blansko, v jehož rámci si někteří chlapci oblékli sukně a dívky typicky mužské oblečení. Označil ji za ukázku „perverzní genderové teorie“, která pronikla do českých škol. Ředitel gymnázia se proti slovům Fialy ohradil a upozornil na to, že snímek zcela vytrhl z kontextu - podle školy se studenti účastnili akce bojující humorem proti předsudkům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sýkora 13.1.2019 12:28

Když už je člověk tak blbejm, že v reálném světě ničemu nerozumí, přestane nakonec rozumět i srandě. No a pak je pro něj asi opravdu jediná šance. Tu představuje SPD.

L. Kalič 7.1.2019 18:52

Že je téměř polovina národa pitt#mců, jak říkal náš pan prezident, to je známá věc, ale že takový pitt#mec tvoří a schvaluje zákony, to je na pováženou!

O. Kovačič 8.1.2019 10:10

Přesně tak. Poslanec který svými stupidnými výroky zhloupne lidi do takové míry, že vyhrožují dětem, nemá v politice co dělat.

P. Krejci 7.1.2019 10:49

Souhlasím s panem P. Novákem. Haraším je zřejmě jeden z těch neziskovkářů, kteří se nestydí parazitovat na veřejných rozpočtech. A pokud ne, tak nemá muchomurku pouze u ID, ale i v sobě.

P. Novák 7.1.2019 5:46

Špatné by nebylo, kdyby to byla spontánní studentská recese.

Špatné je to, když to mezi žáky tlačí Sorosem proškolení kantoři nebo Sorosova neziskovka.

P. Haraším 7.1.2019 7:15

špatný jste vy

A. Javůrek 7.1.2019 16:27

ty mas dobre vyfoukanou kedlubnu :D

L. Kalič 7.1.2019 18:54

Špatné je, když mají paranoici volební právo.

R. Sýkora 13.1.2019 12:29

On je spíše problém, že nejste proškolen vy. Nejen Sorosem, ale asi vůbec nikým. No a podle toho to s vámi vypadá.

J. Novák 7.1.2019 3:27

Co na to říci? Snad jen to, že Fiala a jeho přívrženci rozhodně nejsou ukazatelem toho, kam zdejší společnost směřuje. Jinak, pokud by to, co píše Fiala a jeho vlezdozádelové, mělo být směrodatné, tak bych zvracel nejen nad jejich přitroublostí, ale i nad hloupostí zbytku národa. I když čím dále více dávám za pravdu prezidentu Zemanovi, který řadí valnou část našeho národa podle IQ do pásmu debility. Fiala a jeho přívrženci jen potvrzují to, že Zeman má zase pravdu... :))

I. Spálený 7.1.2019 1:32

Byla to akce jakési neziskovky, organizovaná školou. Mezinárodní program Step by Step ČR byl vytvořen v roce 1994 v rámci sítě Sorosových nadací a Children‘s Resource International (Washington, D.C.). Soros je člověk, který sází na akciovém trhu proti demokratickým volbám. K tomuto účelu má vytvořenou síť neformálních agentů, ochotných na pokyn vyjít kdykoli do ulic organizovat demonstrace. Ty získává na podobných školních akcích. Když někoho přesvědčíte, aby se převlékl za opačné pohlaví jako bojovník za rovnost, bude klidně na náměstí protestovat proti volbám jako bojovník za demokracii. Ne vždy manipulace vyjde, zvolením Trumpa přišel o miliardu dolarů.

J. Jurax 7.1.2019 0:18

A vůbec - počtěte si o blanenském gymplu http://www.gymbk.cz/studenti/projekty/predsudky_jsou_out.html#page

Organizátorem projektu je http://www.sbscr.cz/, - cituji - "Hlavním posláním Step by Step ČR, o.p.s. je přispívat k demokratizaci, humanizaci a vyšší kvalitě vzdělávání v České republice, k budování otevřené společnosti a jejího zapojení do evropských struktur."

Doporučuju si ty odkazy přečíst a prostudovat a udělat si obrázek. Záměrně se zatím zdržuju publikace vlastního hodnocení, abych neovlivnil ... :-)

R. Liška 7.1.2019 0:34

Měli by snad přispívat k vytváření uzavřené společnosti zapojené do mongolských struktur?

J. Jurax 7.1.2019 0:47

Prostudoval jste ony odkazy a utvořil jste si dobře fundovaný názor nebo jste to jenom tak střelil na základě motta oné neziskovky?

Nicméně po mém soudu by vskutku neměli přispívat k vytváření uzavřené společnosti zapojené do mongolských struktur, když už se ptáte.

R. Liška 7.1.2019 1:11

Nestudoval jsem to, protože nemám důvod je podezírat z čehokoliv nekalého.

J. Jurax 7.1.2019 1:49

Nezbývá než konstatovat, že důvěra Vás šlechtí.

Nicméně přísloví praví Důvěřuj, ale prověřuj ... :-)

V. Kolman 7.1.2019 3:09

"Důvěřuj, ale prověřuj je logický nesmysl! Vysvětlím:

Buď někomu důvěřuji a nemám potřebu, ani důvod ho prověřovat. Jestliže ho přesto "prověřuji", jedná se logicky o projev nedůvěry!

Logiku naproti tomu nepostrádá staročeské přísloví: "Věř, ale komu věříš měř!"

K. Čtvrtý 7.1.2019 9:28

Kolmane, "duveruj, ale proveruj" je stara lidova moudrost a ty jsi ten posledni, co ji muze vyvratit. Duverovat neznamena, ze je dotycny verohodny, tvou duveru muze kdykoliv zklamat.

K. Jež 6.1.2019 23:55

Retardi od lopat tu řeší gymnázium. Vždyť ani netušíte co to je. Uchopte lopatu valte volit Zemana.

K. Jakubec 7.1.2019 1:01

No Ježi , dle Tvých příspěvků znáš tak gymnázium možná z okna autobusu , kterým jezdíš do rachoty...

K. Jež 7.1.2019 1:05

Definuješ se přesně.

P. Horák 6.1.2019 23:35

no a holky je suk/*-* do zadk/*u? jinak je to o nicem :)

M. Pomichalek 6.1.2019 23:17

No jo, mali cesti fasounci se zase projevili. A zajimave je, to jsou vetsinou ti co nadavaji Ukrajincum do fasistu.

R. Sýkora 6.1.2019 22:49

Nováku, Nováku, ty hlavně si zkontroluj před spaním, jestli nemáš Sorose doma ve špajzu a v peřiňáku.

J. Jurax 6.1.2019 22:47

No, trošku to v tom Blansku zkonili - jako školní, shora vedená akce - "V rámci výuky sociologie v 1. B jsme pojali téma rovnost a nerovnost, předsudky a genderovou problematiku trochu netradičně" - je to poněkud sporné. Ta perverzní gender ideologie vykukuje, byť se ředitel pochopitelně ohradil a tvrdí, že to byl "jen" happening.

Jak se přišlo k takovému happeningu ovšem pro sichr osvětleno není; po mém soudu - zde ale spekuluji - nejspíš zatím bude nějak genderblbka s "genderovou problematikou". Studenty nutno zblbnout zamlada - až zmoudří, je to už obtížnější.

Viz http://www.gymbk.cz/verejnost/aktualne/zprava/jinej_neznamena_spatnej:_i_muzi_maji_pravo_na_sukni-901.html

a

http://www.gymbk.cz/verejnost/aktualne/zprava/vyjadreni_reditele_skoly_k_prispevku_poslance_spd_radima_fialy-975.html

Nakonec výživný je i dopis ředitele Odboru rovnosti žen a mužů Úřadu vlády České republiky (i na tohle máme ouřad!) řediteli gymnázia - http://www.gymbk.cz/dokumenty/Ostatni/dopis_uradu_vlady_CR.pdf

R. Sýkora 6.1.2019 22:56

Na školách se konají i jiné akce. Např. obě moje děti kdysi absolvovaly 3 denní školní výlet, který se jmenoval "komunisťák". Byla to akce bez mobilu, v oblečení které se nosilo před 30 lety, s výbavou jako před 30 lety, jedli tam to, co se jedlo před na výletech před 30 lety (lanšmít, trenčanský párek s fazulou, hovězí maso ve vlastní šťávě, paštiky), pila se červená malinovka, pouštěli jim písničky Kotvalda a Hložka nebo Michala Davida apod., z videa se dívali na televizní pořady, které byly před 30 lety atd.

Podobnou akci by při steném přístupu musel primitiv Fiala označil za propagaci komunismu a tedy porušení zákona.

J. Jurax 6.1.2019 23:19

Možná.

Jenže pochybuju, že by se účastníci této akce skrze konzumaci lanšmítu a písniček Michala Davida dali převychovat na mladé komsomolce. Spíš je doba bez mobilu odradila ... koneckonců v rámci toho retra jistě neměli přednášky o přednosti komunistického zřízení ... :-)

Dovolil bych si shledat jistý rozdíl mezi výukou gender problematiky v předmětu sociologie - netuším, co je tam učí - s v článku popisovaným happeningem, jak to tam označují, a Vámi popisovaným školním výletem.

Spíš by bylo zajímavé vědět, kdo právě a proč takovou akci inicioval.

R. Sýkora 6.1.2019 23:35

Pravděpodobně šlo jakési humorné přiblížení problematiky gender studentům. Už Komenský propagoval metodu "škola hrou" a tohle je přesně ono. Že by někdo někde přednášel o tom, že je dobré, když se chlap nechá předělat na ženu a naopak? To je opravdu nesmysl.

J. Jurax 7.1.2019 0:05

Humorné možná, těžko říct, co je za tím, každopádně jak patrno poněkud nešťastné. Skoro bych řekl, že takové srandičky v rámci výuky jsou poněkud gymnázia nedůstojné. "Škola hrou" patří dětičkám na prvním stupni ZŠ, ne studentům gymnázia, jež aspoň za mých mladých let bylo školou výběrovou.

Studenti mužského pohlaví snad pojem rovnoprávnost pochopí i když si ponechají své kalhoty. Studentky jistě taky - na gymplu doufám nestudují blbci.

Ovšem opravdu netuším, co v rámci toho přiblížení problematiky gender v hodinách sociologie těm studentům přednášejí. Ale když si na netu přečtu některé materiály genderkateder či jejich zveřejněné bakalářské práce - náhoda, cíleně to nehledám - trošku mne jímá děs, na jakých hovadinách lze také získat akademický titul.

P. Horák 6.1.2019 23:34

(lanšmít, trenčanský párek s fazulou, hovězí maso ve vlastní šťávě, paštiky), pila se červená malinovka, - stalice toho co se z konzerv porad da jist a co se da pit. trencamskej parek z fazulou miluju :)


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...