14. března 2018 13:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chlapec tonul v bazénu u rodinného domu na Opavsku. Stav dítěte zůstává kritický

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Facebook ZZS hl. m. Prahy

OSTRAVA Moravskoslezští záchranáři v úterý večer více než půl hodiny bojovali o život zhruba rok a půl starého chlapce, který se ve Velkých Hošticích na Opavsku topil v bazénu. Stav dítěte zůstává kritický. Ve středu o tom informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Neštěstí se stalo po 18:00, na místo byl vyslán také vrtulník. Chlapec tonul v bazénu u rodinného domu, událost ale nikdo neviděl a záchranáři tak nevěděli, jako dlouho dítě pod vodní hladinou bylo.

„Blízcí chlapce po nalezení vytáhli z vody a podle pokynů operátorky zahájili základní resuscitaci. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu dítěte rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky a léků. Po více než půl hodině se záchranářům podařilo obnovit srdeční činnost pacienta,“ uvedl Humpl.

Dítě bylo v kritickém stavu letecky přepraveno do ostravské fakultní nemocnice. „Je v péči zdravotníků oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče, je udržováno v umělém spánku a jeho zdravotní stav je kritický,“ uvedl Oborný.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.