26. července 2017 15:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chlapec z plzeňského babyboxu zemřel, matka je obviněna z vraždy

Do babyboxu plzeňské polikliniky v centru města 23. července někdo během tří... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do babyboxu plzeňské polikliniky v centru města 23. července někdo během tří... | foto: ČTK

PLZEŇ Policie obvinila z vraždy matku chlapce, který byl v neděli nalezen v plzeňském babyboxu. Třicetileté ženě hrozí až výjimečný trest. Dítě zemřelo v pondělí, lékaři u něj zjistili závažná poranění, která nemohla vzniknout při porodu, ale pouze úmyslným cizím zaviněním. Na policejním webu to ve středu uvedla mluvčí Markéta Fialová.

Dítě bylo v babyboxu plzeňské polikliniky nalezeno v kritickém stavu v neděli brzy ráno. Podle předchozích informací mělo na těle podlitiny. Policisté proto začali prověřovat dění kolem babyboxu a vypátrali matku dítěte, kterou po smrti chlapce obvinili z vraždy.

Žena podle vyšetřovatelů své těhotenství tajila, dítě porodila doma v koupelně. „Bezprostředně po porodu se za použití hrubého násilí chlapečka snažila usmrtit, kdy ji však v koupelně vyrušila její matka, která o těhotenství své dcery do té doby neměla tušení,“ uvedla Fialová. Dcera pak matku požádala, aby dítě do babyboxu odvezla.

Do plzeňského babyboxu byli v neděli během tří hodin vloženi dva chlapci. Druhé dítě je v pořádku. První novorozenec byl zabalený v županu, druhý do zbytků šedého svetru, jinak nahý.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz