Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chlumec je strašná díra, nadával lékař v televizi. Starosta mu teď hrozí vyhazovem

Česko

  7:17
PRAHA - Stačilo jedno ostřejší vystoupení v televizi a praktický lékař Zdeněk Postler si zadělal na problémy s vedením Chlumce. V Show Jana Krause se totiž o poměrech ve městě, v němž žije, rozpovídal o trochu více, než by se starostovi města líbilo, a tak od něj dostal otevřený dopis. V něm mimo jiné stojí, že pacienty brzy čeká změna ošetřujícího lékaře.

Zdeněk Postler foto: YoutubeReprofoto

Svérázný lékař proslulý svým netradičním humorem Zdeněk Postler přijal na začátku května pozvání do show Jana Krause. Jeho slova, která pronesl na televizní obrazovku, ho však stála problémy se starosty města.

Tomu se totiž nelíbilo, když Postler hovořil o Chlumci jako o „noclehárně“ a jako o “nepředstavitelné díře“, kde chybí obchody a základní služby. Některé pacienty pak označil za chorobné stěžovatele. Důchodci se podle něj přes víkend nudí, a tak po neděli vyrazí zadarmo k lékaři, tedy k němu. Kritizoval také nedostatek pracovních míst a řekl, že chápe, proč mladí lidé „zdrhají“ z Chlumce pryč.

Bývalé starosty Chlumce navíc označil za „opilce“ a „superkomouše“. Současný šéf města podle něj zas nic nedělá. Jenže jeho reakce na sebe nenechala dlouho čekat. "Vaše vystoupení v televizním pořadu Jana Krause dle mého názoru velmi hrubým a nevybíravým způsobem veřejně poškodilo jak image našeho města, tak i jeho občany,“ píše starosta Roman Zettlitzer v otevřeném dopise.

„Je s podivem, že po více než dvaceti letech života v našem městě jste schopen se takto vyjadřovat o našem městě, kde žijete, a o pacientech, kteří Vás živí,“ pokračoval s tím, že „pokud tedy vnímáte našeho město a jeho občany tímto způsobem, nezbývá než Vám doporučit změnu svého působiště a vyměnit strašnou díru v Krušných horách za nějakou pro Vás atraktivnější lokalitu a občanům pak změnu svého ošetřujícího lékaře - já tak učiním v nejbližších dnech,“ napsal na závěr.

Tímto dopisem se lékař pochlubil na svém facebookovém profilu, kde mu lidé vyjadřují podporu. „Mě to neurazilo. Já to pochopila. Ale kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde,“ píše jedna z obyvatelek Chlumce.

Sám Postler se k otevřenému dopisu vyjádřil dost kriticky. „Mám v plánu na něj podat trestní oznámení za pomluvu, vyhrožování a za to, že úkoloval veřejně prospěšné pracovníky, aby mě šmírovali a práskali, kdy jsem a nejsem v práci. On si myslí, že je můj nadřízený,“ sdělil rozzlobeně serveru Denik.cz.

Není to ale poprvé, kdy se Postler díky svému ostřejšímu humoru dostal do centra zájmu na sociálních sítích. Do Show Jana Krause byl ostatně pozvaný kvůli oznámením, které čas od času vylepuje na dveře své ordinace. „V pondělí nepředepisujeme důchodcům chronické léky. ‚Já chci jenom‘ se v pondělí nedá stihnout“,“ napsal kdysi. Posledně zas pacientům vzkázal, že jede na koncert „skvělé“ metalové skupiny Camelot do Prahy, a tak posouvá ordinační hodiny.

„Chci se vyspat, takže zítřejší ordinace začne až v 9 hodin. Dokud to jde, odmítám nazout bačkory, sednout k televizi ke stupidním seriálům a otevřít si lahváče. Zatím mám rád kvalitní hudbu a hezký holky a přeju si, ať mi to vydrží co nejdéle,“ ulevil si.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat