16. listopadu 2015 10:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chodec přebíhal přes rychlostní silnici R4. Utrpěl zranění, kterým podlehl

Ilustrační foto: Provoz na silnici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Provoz na silnici | foto: MAFRA - Jaroslav Šnajdr

LÍŠNICE Na strakonické rychlostní silnici R4 u Líšnice nedaleko Prahy srazilo v pondělí ráno nákladní auto třiasedmdesátiletého muže přebíhajícího vozovku. Podle policie šlo o řidiče, který si zapomněl na pumpě brýle a vracel se pro ně pěšky. Muž utrpěl zranění, kterým podlehl. Silnice ve směru na Prahu byla zhruba na tři hodiny uzavřena, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Opravil tak původní informaci policie, podle níž byla obětí nehody žena.

„Muž tankoval na benzince. Když odjel, tak zjistil, že si na pumpě zapomněl brýle. Proto se někde otočil, auto nechal zaparkované na druhé straně rychlostní komunikace a přes silnici přebíhal na druhou stranu,“ uvedl Vinčálek. Směrem k pumpě se muži podle mluvčího přeběhnout podařilo, zpátky už ne.

Nehoda se stala po 06:00 ve směru na Prahu. Silnice byla neprůjezdná mezi 14. a 9. kilometrem, tedy mezi sjezdy na Řitku a Jíloviště. Po čase se ji podařilo částečně zprůjezdnit, plně obnoven byl provoz po 09:00. Podle mluvčího nehoda nezpůsobila vážnější dopravní komplikace vzhledem k tomu, že je v pondělí slabší provoz. Řada lidí podle Vinčálka využila úterní volno a odjela na prodloužený víkend.

Pondělní ranní nehoda je další v řadě smrtelných havárií posledních dnů. Za pátek, sobotu a neděli zemřelo na silnicích 11 lidí. Samotný víkend, kdy zemřelo deset lidí, patří v tomto ohledu k nejtragičtějším v tomto roce. Další smrtelná nehoda se v pondělí stala v Brně, kde srazil ráno řidič dodávky na přechodu pro chodce dva muže. Jeden z nich zemřel, druhý utrpěl vážná zranění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz