12. dubna 2019 18:19, aktualizováno  19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda kamionů na půl hodiny uzavřela tunely na Pražském okruhu

Pražský okruh (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský okruh (ilustrační foto). | foto: Wikimedia/Juan de Vojníkov

Praha Nehoda kamionu a osobního auta v pátek v podvečer na zhruba půlhodinu omezila provoz v Cholupickém tunelu na dálničním Pražském okruhu ve směru od plzeňské dálnice D5 k brněnské D1. Kvůli silné dopravě byl stěží průjezdný také tunel Lochkov. Nehoda se obešla bez zranění. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Národní dopravní informační centrum (NDIC) informovalo o půlhodinovém uzavření tunelů kvůli nehodě nákladních aut.

Podle Zoulové byl i po nehodě Cholupický tunel průjezdný jedním pruhem. „Provoz byl regulován. V důsledku silného provozu došlo k tomu, že byl Pražský okruh směrem k D1 ucpaný,“ řekla mluvčí.

Nehoda se podle NDIC stala krátce před 18:00. Provoz se do tunelů vrátil ještě před 18:30 poté, co byla vozidla odstraněna.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.