Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chorvatští fandové rabovali benzínky

Česko

  13:07
TÁBOR - Podnapilí fanoušci Dinama Záhřeb si při cestě domů udělali zastávku u dvou benzínových stanic v Táboře. Mladíci brali z regálů cigarety, piva i prezervativy, zaplatit ale odmítali, na výzvy obsluhy reagovali výsměchem. Přivolaná policie fandy zadržela a donutila je zboží zaplatit. Mladíky ve dvou autech doprovodila až na hranice.

čerpací stanice + ilustrační foto foto: ČTK

Vše se stalo krátce po 02:00, kdy na dvě benzinové stanice na obchvatu
Tábora dorazily dodávky Opel Vivaro a VW Transporter s opilými fandy
chorvatského klubu. Uvnitř prodejen pak brali, co jim přišlo pod ruku.

"Na výzvy obsluhy k zaplacení nereagovali a z čerpacích stanic s výsměchem odcházeli," uvedla mluvčí. Obsluha proto zavolala policii. Ta obě dodávky s rozjařenými fanoušky zastavila hned za výjezdem z jedné z čerpacích stanic.


"Jejich opileckou agresivitu utlumila přítomnost policejních těžkooděnců,"
dodal mluvčí. Policisté všem fanouškům zkontrolovali doklady a řidiči podrobili dechové zkoušce. Jeden z nich dostal také pokutu, protože v jeho devítimístné dodávce cestovalo deset lidí. Policisté obě auta sledovali až na hranice s Rakouskem.

Fanoušek Dinama obviněn za napadení policisty
Policisté po střetu fanoušků Dinama Záhřeb s policií na pražském Staroměstském náměstí obvinili jednoho příznivce chorvatského fotbalového klubu z útoku na veřejného činitele a z výtržnictví. Muž zasáhl policistu dlažební kostkou. Dva fanoušky Sparty začali policisté vyšetřovat kvůli podezření z nedovoleného ozbrojování, protože u nich nalezli pyrotechnický materiál. Znalci budou nyní zkoumat, jestli se nejednalo o výbušninu. Policie se zároveň začala zabývat napadením rusky mluvícího turisty. Toho zastavila zhruba padesátičlenná skupina příznivců Dinama v ulici Na Příkopě
před vchodem do pasáže Myslbek. Zatím neznámý chorvatský fanoušek zmlátil dvaatřicetiletého turistu teleskopickým obuškem. Muž musel být se závažnými poraněními hospitalizován. "Policisté tento případ vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví," uvedla mluvčí.
Autor:

Mohlo by vás zajímat