Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chovance těší zimní posily

Česko

LA CALE Sparťanského trenéra Jozefa Chovance těší, jak se dva týdny před pohárovým soubojem proti Liverpoolu zvedá herní výkonnost jeho svěřenců. Je přesvědčen, že odchody Juraje Kucky a Bonyho Wilfrieda se podařilo zacelit příchodem kvalitních hráčů, kteří pomohou udržet výkonnost českého mistra v těžké jarní části sezony.

Zatímco většině českých klubů začíná druhá fáze přípravného období, sparťané už ladí formu a mají jen minimum času na to, aby našli ideální sestavu pro vstup do Evropské ligy, kterým bude 17. února utkání proti Liverpoolu.

Přípravné zápasy s Temešvárem i Zestafoni podle kouče mužstvo odehrálo ve svižném tempu. „Střetáváme se s těžkými soupeři, protože jen tak se kvality hráčů mohou zvyšovat. Škoda, že se nemůžeme utkat v jednom přípravném utkání navíc s Dynamem Kyjev, ale bohužel jsme se nemohli shodnout na termínu,“ přiznal Chovanec.

Poprvé se také vyjádřil ke změnám, které během zimní přestávky v kádru nastaly. Rozhodně se nezlobí na klubové vedení, že mu odvedlo Wilfrieda. „Dospěli jsme k názoru, že za takových podmínek bude rozumné transfer zrealizovat. Část rozhodnutí jsme samozřejmě nechali i na hráči a Bony do Nizozemska chtěl,“ vrátil se letenský šéf k odchodu klíčové opory.

Potěšily ho všechny příchody, Pekharta s Keričem prý klub dlouhodobě sledoval. „Tyhle hráče jsme měli vytipované delší čas. Pekhart je obrovský talent, kterého beru jako hotového hráče,“ řekl na adresu kanonýra, který přišel do Sparty na několikaměsíční výpomoc z Jablonce.

Hodně si slibuje i od Zápotočného, přestože v defenzivě Sparta nemá výrazné potíže. „Je to spolehlivý hráč, který nejen zvýší konkurenci v mužstvu, ale brzy se stane jednou z opor. Bohužel nemůže nastoupit do zápasu s Liverpoolem, a tak v této fázi přípravy ještě dostanou šanci hráči, s nimiž můžeme počítat pro Evropskou ligu,“ potvrdil kouč, že na stoperských postech budou na počátku jara dostávat příležitost jiní.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...