Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chovanec: Nemám důkazy, že Modrá velryba existuje. Budu je od policie vyžadovat

Česko

  13:46aktualizováno  14:20
PRAHA - Ministr vnitra Milan Chovanec prý nemá důkazy o existenci hry Modrá velryba a bude je od policie požadovat. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce. Věří však, že policie nenaletěla na marketingový trik, ačkoliv odborníci tvrdí opak.

Milan Chovanec foto:  Petr Topič, MAFRA

„Nemám detailní důkaz o tom, že policie opravdu má pevné důkazy o tom, že se toto na našem území děje,“ řekl Chovanec. Věří ale, že policie je skutečně má a požádá policejního prezidenta Tomáše Tuhého, aby mu je do dvou týdnů předložil.

Neexistující Modrou velrybu dřív hledali dva lidé denně, dnes desetitisíce, říká expert

„Já si neumím představit, že by je neměla, že by naletěla na nějaký přetisk článků z ruských novin. Pokud to je pravda, tak policejní prezident z toho musí vyvodit zodpovědnost vůči konkrétním osobám. Toto se nemůže dít,“ řekl dále Chovanec.

Hra Modrá velryba údajně ohrožuje životy dětí a do Česka se dostala z Ruska, kde kvůli ní prý již několik mladých lidí spáchalo sebevraždu. Policie o nebezpečí existence této hry na našem území informovala minulý týden.

Neexistující Modrou velrybu dřív hledali dva lidé denně, dnes desetitisíce, říká expert

Manažer pro internetovou bezpečnost firmy Seznam.cz Martin Kožíšek a vedoucí projektu E-bezpečí z Univerzity Palackého v Olomouci Kamil Kopecký již dříve prohlásili, že žádná hra Modrá velryba ve skutečnosti neexistuje. Byl to podle nich marketingový tah, který měl přitáhnout nové uživatele do konkrétních skupin na sociálních sítích. Policejní prezidium již ve čtvrtek odmítlo nařčení, že šíří poplašnou zprávu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!