23. dubna 2017 13:46, aktualizováno  14:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chovanec: Nemám důkazy, že Modrá velryba existuje. Budu je od policie vyžadovat

Milan Chovanec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Chovanec | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Ministr vnitra Milan Chovanec prý nemá důkazy o existenci hry Modrá velryba a bude je od policie požadovat. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce. Věří však, že policie nenaletěla na marketingový trik, ačkoliv odborníci tvrdí opak.

„Nemám detailní důkaz o tom, že policie opravdu má pevné důkazy o tom, že se toto na našem území děje,“ řekl Chovanec. Věří ale, že policie je skutečně má a požádá policejního prezidenta Tomáše Tuhého, aby mu je do dvou týdnů předložil.

„Já si neumím představit, že by je neměla, že by naletěla na nějaký přetisk článků z ruských novin. Pokud to je pravda, tak policejní prezident z toho musí vyvodit zodpovědnost vůči konkrétním osobám. Toto se nemůže dít,“ řekl dále Chovanec.

Hra Modrá velryba údajně ohrožuje životy dětí a do Česka se dostala z Ruska, kde kvůli ní prý již několik mladých lidí spáchalo sebevraždu. Policie o nebezpečí existence této hry na našem území informovala minulý týden.

Manažer pro internetovou bezpečnost firmy Seznam.cz Martin Kožíšek a vedoucí projektu E-bezpečí z Univerzity Palackého v Olomouci Kamil Kopecký již dříve prohlásili, že žádná hra Modrá velryba ve skutečnosti neexistuje. Byl to podle nich marketingový tah, který měl přitáhnout nové uživatele do konkrétních skupin na sociálních sítích. Policejní prezidium již ve čtvrtek odmítlo nařčení, že šíří poplašnou zprávu.

dkDavid Krkoška

Najdete na Lidovky.cz