Chramosta odstřelil Ostravu

OSTRAVA Příjemnou a hlavně vítěznou obnovenou premiéru prožil na lavičce fotbalistů Mladé Boleslavi trenér Dušan Uhrin mladší. Středočeši pod jeho vedením vyhráli v Ostravě nad odevzdaným Baníkem 2:0 díky dvěma gólům mladíka Jana Chramosty, kterému domácí gólman Buček další dvě stoprocentní šance ještě chytil.

Ostrava za další ostudný výkon sklidila pískot, z posledních šesti kol uhrála jen bod a její propad tabulkou pokračuje. „Měl jsem k hráčům hned po utkání dlouhý monolog, abych jim řekl, co cítím za klub a fanoušky. Nedá se pořád schovávat za psychiku,“ zlobil se kouč Baníku Verner Lička.

Přes Bazaly se čtvrthodinu před utkáním přehnala velká průtrž mračen, která o pět minut odložila výkop, a podmočený terén v úvodu více seděl aktivním hostům.

Nasáklá tráva jejich kombinace ještě zrychlovala a profitoval z toho i hbitý Chramosta, který si už v šesté minutě lehce obhodil Neuwirtha a obstřelil Bučka.

Po půlhodině se Ostravští vymanili z tlaku, ale křečovitá snaha bez finálního řešení nechávala soupeře v klidu. Hostující pokutové území bylo pro Baník zapovězeno.

„Chtěl jsem po týmu, abychom hráli takticky dobře, a jsem rád, že to mužstvo splnilo. Musím pochválit především stoperskou dvojici a vůbec celou obranu,“ líčil spokojený Uhrin.

Už bez zraněného útočníka Papadopulose si Středočeši výsledek pojistili po devadesáti sekundách druhého poločasu, když se trefil opět Chramosta.

Mladá Boleslav se vyhoupla na čtvrtou příčku v tabulce s dvoubodovou ztrátou na Spartu a Liberec. Oživila tak šance na příčky zajišťující start v evropských pohárech.

***

Baník Ostrava 0

Mladá Boleslav 2

Branky: 6. a 47. Chramosta. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Drastík. ŽK: Pavlík - Pecka. ČK: 51. Pavlík. Diváci: 3013. Poločas: 0:1.

Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Pavlík, Tomašák - M. Lička, Marek - Rajtoral (54. Otepka), Lukeš, Mičola (54. Metelka) - Zeher (75. Kraut).

Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Hrdlička, Sylvestre (68. Opiela), Poláček - Papadopulos (35. Pecka), Chramosta.