20. února 2017 16:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chřipková epidemie ve středních Čechách skončila. Počet nemocných klesl o polovinu

Chřipka, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chřipka, ilustrační foto. | foto: Shutterstock

STŘEDNÍ ČECHY Ve středních Čechách skončila epidemie chřipky a akutních onemocnění dýchacích cest. Nemocnost v uplynulém týdnu klesla ke 1 300 onemocnění na 100 tisíc obyvatel, řekla v pondělí vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

Počet nemocných chřipkou klesl o polovinu zhruba na stovku případů na 100 tisíc obyvatel, ubylo i nemocných s akutním onemocněním dýchacích cest o více než dvacet procent. Nejvyšší nemocnost je hlášena na Příbramsku, nejnižší v okrese Praha-východ.

V několika okresech včetně například kladenského jsou jarní prázdniny, které zpravidla omezují šíření infekcí a podílejí se tak na snížení počtu nemocných. Podle hygieniků by nemocnost měla dál klesat, ústup ale potrvá několik týdnů.

Od začátku chřipkové sezony evidují hygienici třináct závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou a pět úmrtí. Nadále platí zákaz návštěv v některých středočeských zdravotnických zařízeních, například na některých odděleních kladenské nemocnice. V řadě zařízení byl už zákaz zrušen.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz