Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtěl bych malému přivézt medaili

Česko

PEKING Závodí v Pekingu, ale myšlenky mu odbíhají domů. Ondřeji Štěpánkovi (28), který krotí divokou vodu v deblkanoi s parťákem Jaroslavem Volfem, se v neděli narodil syn. Předčasně, v sedmém měsíci.

* LN V takové chvíli by asi člověk nejraději zahodil pádlo a byl se svými nejbližšími doma, že?

Měl jsem o manželku Vandu i o syna Matouše strach. Malej měl jen 1,3 kilogramu. Naštěstí všechno (ťuká si „pro jistotu“ na čelo) dopadlo dobře. Operace manželky, protože se narodil císařem. A malej začal sám dýchat po druhém dni. To byla hodně dobrá zpráva.

* LN Jste s rodinou v kontaktu?

Mám Matoušovu fotku, stáhnul jsem si ji do telefonu. Je to na jednu stranu hrozně příjemné, že nemusím myslet na závody celých těch čtrnáct dní, co jsme tady, na druhou stranu jsem naštvaný, že už nemůžu být s nimi. Abych jim trochu pomohl.

* LN Neurodila se ve vás před startem olympiády nebo i v jejím průběhu myšlenka, že sport odstavíte na druhou kolej a vrátíte se předčasně domů?

Ne. My jsme to druhé mimčo plánovali, ale mělo se narodit šestého listopadu, tedy dost dlouho po olympiádě. Manželka měla nějaké problémy před odletem, ale tohle je moje práce. Musím a chci tady závodit a vyjet co nejlepší výsledek.

* LN Máte našlápnuto k jedné z medailí. To by byl určitě krásný dárek k narození syna.

Chtěl bych malému medaili přivézt. Ale nemůžu to nechat jen jemu. Máme i dceru Julinku.

* LN Bral byste tedy výsledky po semifinále, jak navrhoval váš kolega Volf, abyste už letěl do Česka?

Když jsem jel autobusem na kanál, tak jsem si říkal „zaplaťpánbůh, že je to naposledy, že už jedu domů“. Ale nic. Ještě nás čeká jedna jízda.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat