Diskuse k článku

Aktivisté obsadili komín elektrárny Chvaletice. Chtějí tam být i několik dní

Chladicí věž elektrárny Chvaletice obsadilo v pondělí ráno 11 aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Protestují tak proti plánovanému prodloužení provozu elektrárny. Informoval o tom informoval mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek. Provoz protest Greenpeace neohrožuje, protože elektrárna momentálně elektřinu nevyrábí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kliment 5.10.2016 20:58

V čem lžou?

P. Kunčický 4.10.2016 9:14

Okamžitě sestřelit.

K. Vyšata 3.10.2016 22:05

V ČT to byla hnedle nejdůležitější zpráva, vyslaný štáb vzrušeně informoval a budou na místě sledovat pokračování protestu. Za takové trapnosti platíme televizi? Vždyť ty hovadiny zelených úchylů jen propagují novináři a naše placená televize.

V. Kusý 3.10.2016 17:12

Pokud jezdí na koni, nebo kole, svítí loučemi a oblékají se do lněných šatů které si sami vyrobili, tak ať protestují.Jestli svítí elektřinou a jezdí autem, tak ať nahoře zhebnou.

P. Pruner 3.10.2016 17:02

Nemohu fandit porušování zákonů. Navíc vlastně bojují proti naší energetické soběstačnosti.

Kdyby je média ignorovala, tak by slezli.

Na Jožina z bažin platilo práškovací letadlo.

J. Řezníček 3.10.2016 16:17

Havlova demokracie, každý si dělá co chce.

V. Kusý 3.10.2016 17:10

To je holt ta demokracie.To vy, soudruzi, jste každému určili co má dělat a basta :-))

Z. Čábelka 3.10.2016 18:56

Demokracie není bordel, soudruhu. Demokracie je tam, kde funguje právo dle platných zákonů, je dodržováno i účibně vymáháno. Jinak je to anarchie a nebo fašismus, které opět neuznává právo vlastnické. Vy jste soudruh hnědý nebo černý?

J. Mrázek 3.10.2016 15:27

Klidně do Vánočních svátků. A mohou si nadělit i dárky a udělat ohňostroj na Nový rok....a až se přestane ozývat poslední, tak vyčkat alespoň tři týdny a pak se podívat, jestli některý z těch 616ů ještě žije ..

V. Kliment 3.10.2016 14:22

Smyslem tohohle protestu bylo upozornit na to, že při prodlužování životnosti elektrárny jsou obcházeny předpisy. To, že si její provozovatelé hodlají namastit kapsy na úkor našeho zdraví a úřady jim to usnadňují obcházením vlastních nařízení je vám šumák. To, že někdo údajně rozstříhal plot za pár tisícovek a poťapkal betonovou stěnu vás tady rozběsnilo k nepříčetnosti. Já mám jasno. Někdo tu má v hlavě na.ráno. A ty na věži to nejsou.

J. Mrázek 3.10.2016 15:30

Ano, jste to i Vy. Modernizace a poloviční exhalace oproti původním zeleným mozkům připadají jako zhoršení a zločin. Jděte příkladem, bydlete v jeskyni, bez elektřiny, internetu, TV, topení (přece nebudete kácet stromy, fuj!), jezte to, co si vypěstujete a když si nevypěstujete, tak klidně chcípněte ... o jednoho 616a míň ...

J. Nový 3.10.2016 15:42

Ale tady nejde o smysl protestu jako spíš o jeho nelegální provedení. Což před chvílí přiznal i nějaký jejich mluvčí. Dokonce mu to přišlo normální. Skoro bych mu přál, aby dnes narazil na nějakou skupinu lidí, kteří by dali najevo nesouhlas s porušováním zákonů Grinpísákama tak, že by tomu mluvčímu rozbili hubu. No tak by mu ji rozbili, no. Pár desítek stehů, pár zlomenin, z toho byste taky nic nedělal, že, Vždyť se to za pár týdnů zahojí. Máte v tom takto jasno, jo?

P. Čech 3.10.2016 16:57

Na problém, pane Klimente, je možno upozornit mnoha zákonnými způsoby. Obsazovat protiprávně cizí majetek je anarchie a trestný čin. Ten, kdo má v hlavě to, co jste napsal, jste bezesporu Vy. Činy anarchistických bojůvek z Greenpeace jsou odsouzeníhodné.

V. Kliment 3.10.2016 18:53

Budu radši, když budu mít o kačku dražší kilowatu, než kyselý deště. Ti co tam vylezli, za to budou nejspíš potrestáni. Rozhodnou soudy. Šly do toho s tímhle rizikem a jsem si téměř jistý, že to nedělali proto, aby zviditelnili sebe, ale poukázali ne na problém, ale na nezákonné jednání státu u kterého hrozily škody z prodlení. Proto ta radikálnost.

Neudělal bych to. Ale cením si toho.

Z. Čábelka 3.10.2016 20:08

Dělali to kvůli volbám. Lžou jako vždy a vy vyjete s nimi.

Z. Čábelka 3.10.2016 19:07

Toto není protest! Toto je neomluvitelný teroristický čin, který měl být znařen v samém začátku. To, že nějaký Zelený soudruh prohlásil něco o obcházení předpisů, je tak možná pochybný důvod k žalobě ale ne k přepadení energetického zařízení. Pevně věřím, že ve volbách propadnete jako teroristi, podvodníci, lháři a zloději.

PS: Už jste opustili ukradenou a zneužívanou kliniku?

Všichni normální lidé vás, vyžírky, mají už plné zuby!

J. Florián 4.10.2016 11:34

Ty na věži v hlavách rozhodně nasr.no mají :-) jak může zbytek veřejnosti vědět, že mezi nimi není nějaký jelito s bombou v baťůžku? Už chápete, že na podobné kraviny jako je násilné vniknutí do podobných objektů by měl být extra přísný postih? Dal bych jim deset let bez možnosti předčasného propuštění pro výstrahu ostatním jelitům. Běžte si svoje zelené nesmysly prosazovat do politiky, účastněte se všech jednání a zkoiumejte zda je či není něco v pořádku, ale s lezením do elektráren běžte do pr.ele!

R. Tichý 3.10.2016 13:52

Nechte je tam, zabraňte jim slézt.

Co tak do konce října?

J. Krásenský 3.10.2016 16:30

Mohli by tam oslavit i výročí Velké Listopadové Sametové Revoluce, a kdyby jen trochu chtěli, i výročí úmrtí Václava Havla.

P. Čech 3.10.2016 13:39

Chladicí věž neobsadili žádní "aktivisté", ale a n a r c h i s t é . de o neoprávněné vniknutí na cizí majetek

Z. Čábelka 3.10.2016 13:36

Členové a podporovatelé Greenpeace a Zelených jsou buď profesionální podvodníci, nebo naprosto neužiteční troubové. Jako celek všichni svorně lžou! Anarchie se stala zhoubou světa. Členy současné vlády jsou prokazatelní anarchisté, kteří všechny nezákonnosti kryjí a ospravedlňují výrazy, že se jedná o legitimní nebo opravněné protesty. K čemu jsou platné zákony, které se tímto obcházejí? Co to má být za společnost? Toto liberalismus rozhodně není!!!!

V. Kříž 3.10.2016 13:12

a zae dosáhli svého: jsou v TV, v novinách, ví se o nich. a přiblblí novináři jim u toho sekundují

V. Kříž 3.10.2016 13:13

... zase, pochopitelně

P. Čech 3.10.2016 13:42

To říkám již dávno. Za všechny problémy s nimiž se musíme potýkat mohou novináři se svými spekulacemi a nazýváním věcí a lidí nepravými jmény. Jde totiž o to, že členové Greenpeace nejsou žádní aktivisté, ale vandalové a anarchisté. A jako s takovými má být i s nimi zacházeno.

J. Nový 3.10.2016 15:44

Podobné je to i s rasismem a rasovou nesnášenlivostí. Jsem přesvědčen, že největší podporu výše uvedeného mají na svědomí právě média, která neustále popichují, podněcují, zdůrazňují a pak proti tomu "bojují".

P. Čech 3.10.2016 17:03

Máte pravdu. Novináři jsou hnůj a póvl, jak kdysi někdo trefně podotkl. Vyskytne-li se jakýkoliv závažnější problém, vždy jsou za tím novináři se svými spekulacemi. Nejhezčí na tom je, že např. televizní moderátoři hlásají že s e s p e k u l u j e, místo toho, aby trefně řekli s p e k u l u j e m e . On totiž téměř nikdo jiný než novináři nepekuluje.

J. Krásenský 3.10.2016 12:08

Jsou to teroristi. Neinformujte o nich. Až slezou, tak je doufám zatknou za výtržnictví, poškozování cizí věci, neoprávněný vstup na cizí pozemek...

Uplnej Vypatlanec 3.10.2016 12:25

nelze - nedemogratycke - neproslo ani u 100howen za rozstrihani statni standarty ... takova je doba

P. Čech 3.10.2016 13:44

Demokracie zásadně neznamená, že si každý de bil může dělat, co se mu zlíbí. Všechno jde. Jen chtít a neohlížet se na pražské t.zv. intelektuály.

R. Gattringer 3.10.2016 12:04

Nechal bych je na té věži oslavit nedožité narozeniny našeho velikána v krátkých kalhotách.


Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...