Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chyba zápas nerozhodla

Česko

TIME OUT LN

Sparta na něco podobného není z minulých let zvyklá. Bojuje o fotbalový titul, stahuje náskok Plzně a najednou přijde v Jablonci takový zářez.

Druhému gólu domácího Jana Vošahlíka předcházel jasný faul na letenského obránce Manuela Pamiče. O hrubé chybě rozhodčího Romana Hrubeše nemá cenu diskutovat. To by měla udělat v nejbližších dnech Komise rozhodčích.

Neznamená to ale, že by Letenští měli začít fňukat. Rozhodčí totiž v Jablonci kupil chyby na obou stranách a co je hlavní: domácí je v zápase jasně přehráli.

O to větší škoda je, že jeden z nejsledovanějších zápasů jara nakonec rozhodne taková minela, která dá škarohlídům možnost spekulovat o regulérnosti ligy.

Fakta totiž hovoří jasně. Plzeň vede osm kol před koncem ligu o osm bodů. A pokud ho opravdu získá, bude to jen proto, že udělala méně chyb než Sparta.

To musí vidět i na Letné...

Čtěte „Sparta...“ na straně 20

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...