Chybující sudí rozčílili Arsenal i Fiorentinu

PRAHA Nová porce zdrcující kritiky míří na dva kontroverzní rozhodčí ze severu Evropy, kteří řídili středeční osmifinálové duely fotbalové Ligy mistrů.

Arsenal je přesvědčený, že švédský sudí Martin Hansson, proslulý přehlédnutím ruky Thierryho Henryho v baráži o mistrovství světa, uznal domácímu Portu vítězný gól na 2:1.

Fiorentina po prohře 1:2 na hřišti Bayernu Mnichov běduje nad výkonem norského tria v čele s Tomem Henningem Övreböem. Holohlavý arbitr, jenž pobouřil spornými výroky v loňském semifinále soutěže mezi Chelsea a Barcelonou, nezvládl spolupráci s asistentem a v závěru přehlédl jasný ofsajd, po němž dal Miroslav Klose rozhodující branku.

Norská trojice působila hlavně v závěru nejistě. V 73. minutě Övrebö na asistentův pokyn přísně vyloučil Massima Gobbiho, vzápětí udělil domácímu Klosemu za mnohem brutálnější faul jen žlutou kartu.

Sérii několika podivných výroků norští sudí korunovali v předposlední minutě, kdy posvětili neregulérní gól.

„V historii profesionálního fotbalu jsem nic podobného ještě neviděl. Totální ostuda a hanba,“ hřímal florentský starosta Matteo Renzi. Pozastavil se i nad tím, že UEFA, pod níž Liga mistrů spadá, na svém oficiálním webu o neregulérní vítězné brance zarytě mlčela.

Vypjatý konec měl i duel mezi Portem a Arsenalem. Emoce rozdmýchala situace z 51. minuty, v níž chytil hostující brankář Fabianski do rukou malou domů, sudí Hansson nechal rychle rozehrát nepřímý volný kop a Falcao doklepl míč do odkryté branky. „Neměli jsme žádnou šanci bránit. Rozhodčí nám měl dát čas, abychom postavili zeď,“ láteřil trenér Arsene Wenger.