Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rekonstrukce Janouškovy nehody zavře příjezd na magistrálu

Romana Janouška zadržela policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romana Janouška zadržela policie | foto: iDNES.tv

PRAHA Policisté budou rekonstruovat nehodu, při které kmotr Roman Janoušek v březnu nejprve naboural auto a poté srazil vietnamskou podnikatelku. Na celý víkend plánují zavřít Vyskočilovu ulici v Praze 4 vedoucí k magistrále.

Policie se k chystané rekonstrukci nehody odmítla vyjádřit, protože státní zástupkyně uvalila na celou kauzu informační embargo.

Advokát poškozené ženy Josef Lžičař ale serveru Lidovky.cz potvrdil, že se jeho klientka víkendové rekonstrukce zúčastní. "Je pravda, že jsme byli pozváni na rekonstrukci. Ta bude probíhat v sobotu celý den, moje klientka se má ale dostavit až v odpoledních hodinách," řekl Lžičař.

Místo nehody. Vyskočilova ulice, která bude o víkendu uzavřená - červená značka, místo, kde Janoušek odstavil auto - modrá značka, park, ve kterém Janouška zadrželi policisté - žlutá značka

Místo nehody. Vyskočilova ulice, která bude o víkendu uzavřená - červená značka, místo, kde Janoušek odstavil auto - modrá značka, park, ve kterém Janouška zadrželi policisté - žlutá značka

V rámci rekonstrukce by každý svědek měl popisovat nehodu odděleně. Vyskočilova ulice bude zavřená mezi ulicemi Michelská a 5. května od soboty 23. června od 10:00 do neděle do 14:00.

Objížďka pro auta povede  ulicemi Vídeňská a Budějovická. Autobusy hromadné dopravy budou moci místem obousměrně projíždět. "Žádáme řidiče, aby po objízdné trase projížděli se zvýšenou opatrností, protože v případě dopravní nehody by to znamenalo významnou dopravní komplikaci," uvedla mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová. Na uzavírku upozornil server iDnes.cz.

Janoušek podle policie 23. března v Praze 4 při jízdě nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta se za ním rozběhla a pokusila se ho kontaktovat, Janoušek ji ale autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli, při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Postup policistů po nehodě ale vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí. Šéf pražské policie Martin Vondrášek kvůli tomu zahájil v dubnu se sedmi policisty kázeňské řízení. U zbývajících dvou nadřízení od uložení kázeňského trestu upustili.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.